Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

piątek, 20 maja 2011

GRYPA


Potęga wody: Wypij szklankę wody. Albo nawet dwie, jeśli po pierw­szej poczułeś się lepiej. Więcej informacji w poście „Energia fizyczna".

Przyjazna perswazja: Załóż, że przynajmniej część tego stanu jest spowodowana tłumieniem gniewu. Załóż, że możesz porozmawiać ze swoim ciałem, a ono cię wysłucha. Wyperswaduj swojemu ciału, że nie musi ono się dalej gniewać i obiecaj mu jakąś przyjemną nagrodę za powrót do zdrowia. Powtarzaj swe perswazje często i nagradzaj każde, nawet najmniejsze znaki poprawy. Nawet po­chwała i docenienie może być formą nagrody. Więcej informacji w poście „Uzdrawianie poprzez błogosławieństwo".

Relaks i bycie kochanym: Rozluźnij się tak dobrze, jak tylko potra­fisz, jeśli chcesz zamknij oczy i powtarzaj: „Jestem kochany i wszyst­ko jest w porządku". Więcej informacji w poście „Uzdrawianie poprzez błogosławieństwo". 

Dotyk i przebaczenie: Delikatnie dotknij bolącego miejsca jedną ręką i powtarzaj następujące zdanie: „Z czymkolwiek jest to powiązane, wybaczam temu całkowicie i nie ma to już żadnego znaczenia". Więcej informacji w poście „Koc przebaczenia".

czwartek, 19 maja 2011

GORĄCZKA


• Potęga wody: Wypij szklankę wody. Albo nawet dwie, jeśli po pierw­szej poczułeś się lepiej. Więcej informacji w poście „Energia fizyczna".

• Delikatne poklepywanie: Delikatnie poklepuj lub pieść bolące miej­sce, aż do momentu wyraźnej ulgi. Więcej informacji w poście „Uzdrawianie poprzez wskazówki".

• Topniejący lód: wyobraź sobie, że bolące miejsce jest skute blokiem lodu. Wyobraź sobie, że ten lód topnieje. Więcej informacji w poście „Uzdrawianie poprzez wskazówki".

• Dotyk i przebaczenie: Delikatnie dotknij bolącego miejsca jedną ręką i powtarzaj następujące zdanie: „Z czymkolwiek  jest to powiązane, wybaczam temu całkowicie i nie ma to już żadnego znaczenia". Więcej informacji w poście „Koc przebaczenia".

środa, 18 maja 2011

GNIEW


• Potęga wody: Wypij szklankę wody. Albo nawet dwie, jeśli po pierw­szej poczułeś się lepiej.Więcej informacji w poście „Energia fizyczna".

• Uwalnianie napięcia: Weź wdech, kierując uwagę na pępek, a wydychając, skoncentruj się na spiętych grupach mięśni i użyj swej siły woli do tego, aby się rozluźniły. Zwróć szczególną uwagę na mięśnie szczęki, ramion, dłoni i dolną część pleców. Powtarzaj tę czynność do skutku. Więcej informacji znajdziesz w poście „Energia mentalna".

wtorek, 17 maja 2011

FRUSTRACJAPotęga wody: Wypij szklankę wody. Albo nawet dwie, jeśli po pierw­szej poczułeś się lepiej. Więcej informacji w poście „Energia fizyczna".

Uwalnianie napięcia: Weź wdech, kierując uwagę na pępek, a wydychając, skoncentruj się na spiętych grupach mięśni i użyj swej siły woli do tego, aby się rozluźniły. Zwróć szczególną uwagę na mięśnie szczęki, ramion, dłoni i dolną część pleców. Powtarzaj tą czynność do skutku. Więcej informacji znajdziesz w poście „Energia mentalna".

poniedziałek, 16 maja 2011

DYSKOMFORT W OBECNOŚCI INNYCH LUDZI


Wydech ze światłem: Weź wdech, koncentrując uwagę na pępku, a wraz z wydechem wyobraź sobie, że jesteś otoczony chmurą świa­tła lub polem energii. Jeśli masz problem z wyobrażaniem sobie czegoś jako obrazu, to po prostu uznaj, że takie pole cię otacza. Załóż, że to pole czy chmura energii może zrobić, co zechcesz i poproś ją, aby zharmonizowała otaczające cię energie, uczucia i okoliczności. Powtarzaj to ćwiczenie aż do skutku.

Zabawa w reżysera: Udawaj, że cale twoje otoczenie jest planem filmowym, a ty reżyserem. Po cichu powtarzaj wszystkim i wszyst­kiemu, żeby robili i byli tym, czym są, i udawaj, że masz nad wszyst­kim kontrolę.

Bądź tu i teraz: Skoncentruj świadomą uwagę na swoim bezpośred­nim otoczeniu i wszystkich szczegółach. Podziwiaj i komplementuj, na głos lub po cichu, kogoś lub coś w twoim otoczeniu. Rób to jak najczęściej, aż do chwili, kiedy odczujesz ulgę. Jednocześnie za­przestań wszelkiej krytyki, niezależnie od tego, czy tyczy się ona ludzi, sytuacji czy przedmiotów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poście „Uzdrawianie poprzez błogosławieństwo".

niedziela, 15 maja 2011

DEPRESJA


• Efekt podziwiania: Z pełną koncentracją świadomości podziwiaj lub komplementuj, głośno lub cicho, kogoś lub coś w twoim życiu albo otoczeniu. Rób to tak często, jak to tylko możliwe, aż dostrze­żesz skutki. Jednocześnie zaprzestań wszelkiej krytyki, niezależnie od tego, czy tyczy się ona ludzi, sytuacji czy przedmiotów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poście „Uzdrawianie poprzez błogosławieństwo".

• Afirmowanie możności: Po cichu lub głośno powtarzaj: „Mogę to zrobić!". Rób to aż do uzyskania rezultatu. Więcej informacji w poście „Indywidualna praca grupowa".

• Pozytywna postawa: Przyjmij postawę wyrażającą pewność siebie. Utrzymuj ją w ruchu i spoczynku tak długo jak możesz, albo do chwili, kiedy depresja zacznie znikać. Więcej informacji w poście „Energia emocjonalna".

Spirala hipnotyczna