Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

sobota, 13 listopada 2010

Drugi krok: Otwarcie się na Wyższe Ja
Gdy przeniosłeś się już w bezczasową obecną chwilę, gdzie wszystko we wszechświecie jest możliwe, powinieneś świadomie otworzyć się na Akua lani lub wielkiego ducha, czy też bezgraniczną, kochającą wszystko twórczą siłę, która panuje w uniwersum i poza nim.
Wciągnij spokojnie powietrze, przenieś się w stan odbioru i podczas wydechu powiedz:

Jestem otwarty na odebranie przewodnictwa od Akua lani...

piątek, 12 listopada 2010

Pierwszy krok: Radość w chwili obecnej
Gdy zaczynamy ceremonię haipule, wielu ludzi stwierdza, że przez głowę przechodzą im myśli o przeszłości i przyszłości i że trudno jest im skoncentrować się na chwili obecnej.
W jaki sposób więc najszybciej możemy przenieść się ze świata naszych myśli do postrzegania całego naszego bytu?
Jak wiesz, najlepszy sposób na zakotwiczenie się w chwili obecnej to skoncentrowanie się na oddechu i wrażeniach zmysłowych. Zawsze, gdy opanują cię myśli, zwróć uwagę na to, jak powietrze wpływa i wypływa przez twój nos. Czuj ubranie na skórze i bicie serca. Zwróć uwagę, jak siła ciężkości wpływa na twoje ciało, abyś mógł dzięki temu ześrodkować się w polu grawitacyjnym Ziemi. Spójrz na otoczenie, czuj zapach wdychanego powietrza.
Dostrój wszystkie zmysły do teraźniejszości i już jesteś w tu i teraz!
Huna wyraźnie podkreśla znaczenie chwili obecnej. Tylko tu i teraz możesz naprawdę przeżyć szczęście i spełnienie. Królestwo waiwai istnieje tylko tutaj i teraz. Jednak zbyt często i zbyt długo zajęci jesteśmy myśleniem o wszystkim, co musimy zrobić, i obciążamy się myślami o przyszłości. Nie mamy czasu na odprężenie się i cieszenie teraźniejszością. Nie staramy się o tę przyjemność, lecz przesuwamy obecną chwilę w przyszłość.


Kultura polinezyjska i wszyscy duchowi nauczyciele zalecają:
Zacznij doświadczać szczęścia tu i teraz. Jeżeli chcesz zdobyć pieniądze, dobre układy lub wspaniałą pracę, tak naprawdę chcesz być szczęśliwy. Błąd w rozumowaniu polega na tym, że nie stawiasz szczęścia na pierwszym miejscu. Gdybyś tak robił, wtedy wszystko inne przychodziłoby samo z siebie - mówi Deepak Chopra.
Bardzo ważne jest stawianie na pierwszym miejscu w chwili obecnej szczęścia i czystej radości jako energetycznych twórców dobrobytu, zamiast traktowania ich jako dobra, które możemy zdobyć dopiero wtedy, gdy będziemy bogaci. Dlatego też ceremonia haipule zaczyna się od skoncentrowania tu i teraz na własnym ciele. Dzięki temu możemy pozbyć się trosk i projekcji dotyczących przyszłości i przeszłości, trzeba jedynie nabrać głęboko powietrza i po prostu cieszyć się tym, że żyjemy w tu i teraz. Aby mieć pewność, że znajdujesz się tutaj, w chwili obecnej, powinieneś dać wyraźną wskazówkę całemu swojemu bytowi za pomocą stwierdzenia: w chwili obecnej świadomy jestem całego mojego jestestwa.

środa, 10 listopada 2010

Motywacja
Jeśli nie posiadamy dostatecznej motywacji do przeprowadzenia zmian, wtedy w ceremonii haipule nic się nie dzieje. Motywacja jest silą napędową, która dostarcza energii całemu procesowi. Motywacja zakłada, że coś chcemy zmienić w naszym życiu. Czujemy głód w żołądku, chcemy złagodzić to nieprzyjemne uczucie i zrobić coś w celu usunięcia głodu. Odczuwamy presję naszej sytuacji finansowej i czujemy się motywowani do znalezienia lepszej pracy, aby zarobić więcej pieniędzy. Czujemy głód miłości i jesteśmy motywowani do zawarcia zadowalającego nas związku z innym człowiekiem.
Motywacja nadaje nam siły do przekształcania naszych zamiarów w rzeczywistość.
Wielu z nas życzy sobie zmian, jednak równocześnie chcemy, aby wszystko zostało po staremu. W ten sposób zachowujemy znajomość sytuacji i czujemy się bezpieczni. Aby urzeczywistnić nasze cele, powinniśmy świadomie starać się, żeby motywacja prowadząca do zmiany była silniejsza aniżeli motywacja do pozostawania takimi, jacy jesteśmy.
Ilu znasz ludzi, którzy mówią: Chcę być bogaty! Nie robią jednak nic, aby naprawdę stać się bogatymi ludźmi. A jak silne jest twoje osobiste życzenie zdobycia bogactwa? Czy rzeczywiście życzycie sobie tych wszystkich zmian, które związane są z dużą ilością pieniędzy? a może tak naprawdę jesteś zadowolony ze swojego obecnego życia?
To bardzo ważne, by szczerze odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. Nie można działać wbrew sobie. Jeśli obecny dochód całkowicie cię zadowala, głęboko w swoim wnętrzu jesteś już bogaty, całkowicie niezależny od stanu konta.
Psychologowie i duchowi nauczyciele mówią, że w życiu istnieją dwie siły motywujące: strach i miłość. Niektórzy ludzie trwale motywowani są strachem i zmartwieniami, zniewala ich ciągłe wyobrażanie sobie nieszczęścia. Skoncentrowani są na negatywnych aspektach swojej przyszłości. Natomiast inni pozwalają raczej prowadzić się swojemu sercu i robią to, co ich cieszy i zaspokaja życzenia.


Wielu ludzi motywowanych jest strachem przed tym, co się stanie, jeśli nie będą działali. Strach przed możliwością wystąpienia bólu popycha ich do działania. Jest to rodzaj uciskającej motywacji, podczas gdy miłość jest motywacją pociągającą. Jeśli kochasz cel, do którego dążysz, wtedy zostaniesz wzniesiony do niego. Wszystkie siły uniwersum, łącznie z mocą aloha, pomogą ci przy manifestacji.
Ważne jest, że ceremonia haipule nie działa skutecznie, jeżeli jesteśmy motywowani strachem. Dlatego też poświęciliśmy tak dużo miejsca na wyjaśnienie, w jaki sposób możesz pozbyć się negatywnych przekonań (opierających się na bólu, obawie), aby dzięki temu twój świadomy zamiar opierał się na pozytywnych życzeniach, które kochasz i chcesz urzeczywistnić za pomocą tej siły.
O sile manifestacji decydują dwa czynniki: na ile lubisz cel oraz jak ważne jest dla ciebie jego osiągnięcie. Może lubisz czekoladę, możliwe, że to upodobanie nie jest na tyle ważne, aby użyć wielkich sił manifestacji w celu otrzymania jej. Jednak często ważną rzeczą jest to, co chcesz zrobić ze swoimi pieniędzmi. Systematycznie będziesz ładować się maną, aby dodać zamiarowi siły do manifestacji. W centrum sukcesu haipule znajduje się następujące stwierdzenie:


Największą mocą mogącą doprowadzić do manifestacji czegoś, jest intensywność życzenia, która zależy od stopnia w jakim możesz wyobrazić sobie spełnieniesię życzenia. Jest to umiejętność stworzenia obrazu danego życzenia i utrzymywania tej wizji przez dłuższy czas.


Jeśli znasz swój nadrzędny cel, wtedy wszystko zależy od tego, na ile weźmiesz go sobie do serca, ducha i duszy. Dlatego też ciągle powinieneś uświadamiać sobie zamiar haipule. Im intensywniej uświadamiasz go sobie i wszystko, co on wyraża, tym pewniej całe twoje jestestwo uwierzy w twą szczerość i spowoduje całkowite wypromieniowanie życzenia w otaczający świat. Poza tym im bardziej jesteś zafascynowany swoim celem (tzn. im bardziej kochasz to, co robisz, i im bardziej życzysz sobie osiągnięcia sukcesu), tym większa będzie twoja energia służąca manifestacji.

wtorek, 9 listopada 2010

Zaufanie do siebieKażdy mały sukces osiągnięty za pośrednictwem ceremonii haipule prowadzi do coraz większych osiągnięć, dzięki którym zdobędziesz więcej zaufania do samego siebie. Kluczem do sukcesu jest właśnie zaufanie do siebie. Gdy jesteśmy pewni, że osiągniemy sukces, zamiast podcinać sobie skrzydła obawami i wątpliwościami, prawie w magiczny sposób osiągamy cele.
Jak możemy zwiększyć zaufanie do samego siebie? Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to, aby nie obnosić się z nastawieniami, które niweczą uczucie naszej kompetencji. Wielu ludzi jest o wiele lepszych w swojej pracy, aniżeli w to wierzą. Jednakże żyją w ramach swoich ciasnych granic i cierpią z powodu braku zaufania do samych siebie.


Zawsze staraj się o osiągnięcie stanu spokoju ceremonii haipule i spójrz do swojego wnętrza, w celu usunięcia negatywnych obrazów samych siebie, które pomniejszają twoje zaufanie do siebie. Powinieneś zastąpić je pozytywnymi stwierdzeniami na temat twoich zdolności.
Inny sposób na zdobycie zaufania do siebie to działanie. Robimy to, co zamierzamy, i w chwili obecnej, z pierwszej ręki, dowiadujemy się, jak zwiększają się nasze umiejętności.
W ten sposób Ku najszybciej uczy się rozszerzania obrazu samego siebie. Dzieje się to za pośrednictwem zmysłowego przeżywania własnych umiejętności.

poniedziałek, 8 listopada 2010

Nadrzędny celPieniądze znajdują się wszędzie w naszym otoczeniu, jednak potrzebny jest kanał, do którego i przez który będą mogły płynąć. Jest on nadrzędnym celem. Dzięki niemu możesz stworzyć cały szereg rurociągów, które pomogą ci w osiągnięciu dobrobytu. Prowadzi on również do sformułowania jasnego i jednoznacznego celu, na bazie którego ustalisz cele podrzędne. Cele te składają się na plan akcji, który później przekształcony będzie w konkretne działania. Następnie dzięki nim popłyną pieniądze. Życiowy cel jest podstawą do istnienia lub działania. Każdy człowiek ma swój nadrzędny cel i wszyscy posiadamy różne cele dotyczące różnych aspektów naszego życia. Cel życiowy jest tym, co nadaje znaczenie powszedniemu dniowi. Nie jest on czymś z przyszłości, lecz tym, co właśnie robisz.
Co jest twoim nadrzędnym celem? Czy zastanawiałeś się nad tym? Czy poruszyłeś tym pytaniem głębię serca i duszy, aby dowiedzieć się, jakie jest twoje główne zadanie w tym życiu? Im dokładniej odpowiesz sobie na to pytanie (nawet jeśli na początku tylko na próbę postawisz sobie jakiś cel, aby dzięki temu stworzyć podstawę do pracy), tym szybciej uda ci się pobudzić przepływ energii i przyciągnąć zdarzenia pomocne w osiągnięciu twojego celu.
W odniesieniu do pieniędzy potrzebny jest ci dokładnie określony cel. Stwierdzenie typu: Moim celem życiowym jest pomagać ludziom i dzięki temu zarabiać pieniądze, mogłoby być dobrym początkiem, jednak powinieneś wtedy zadać sobie odpowiednie pytania, aby stworzyć konkretny plan działania, który pomógłby w osiągnięciu twojego nadrzędnego celu.
Powyższy przykład doprowadzimy do logicznego zakończenia. Twój cel polega na pomaganiu ludziom - ale w jaki sposób chcesz to robić? Powiedzmy, że chciałbyś pracować jako uzdrawiacz. Istnieje wiele różnych metod terapii, w związku z czym musisz zdecydować się na praktykowanie jednej z nich. Załóżmy, że szczegółowo zająłeś się tym zagadnieniem i zdecydowałeś się na akupunkturę. Doszliśmy teraz do momentu, w którym chcesz sformułować swój aktualny zamiar: Chcę znaleźć dobrą szkołę i zacząć naukę akupunktury.
Dobrze. Teraz mamy konkretny cel podrzędny.
Następnie możesz ustalić w punktach plan i pracować z systemem Ku, który steruje energią i wypromieniowuje w świat twoje potrzeby i zamiary.
Zwracaj uwagę na postawienie sobie rozsądnych podrzędnych celów. Podobnie jak w sporcie, gdzie zaczyna się od podstawowego treningu i z czasem, krok za krokiem, nabywa się coraz większych umiejętności, aby wreszcie wspiąć się na wysoką górę, powinieneś zacząć od podstawowych kroków, żeby później móc opanować określone poziomy manifestacji.

niedziela, 7 listopada 2010

Praktyka ceremonii haipule waiwai
Ceremonia haipule jest potężnym narzędziem służącym dokonywaniu każdej zmiany, którą możemy sobie wyobrazić, w otaczającym nas świecie oraz w nas samych. Czasami używaliśmy już jej, by zmieniać przekonania, co prawdopodobnie najskuteczniej może
wpłynąć na zmianę naszego życia.
Nauczymy się teraz wykorzystywania ceremonii haipule do polepszenia naszej sytuacji finansowej. Będziesz przy tym aktywny, ponieważ sam powinieneś stwierdzić, jakich zmian życzysz sobie w sferze materialnej i sformułować swoje zamiary. My jedynie poprowadzimy cię przez ten proces. Poniższą ceremonię powinieneś przeprowadzać systematycznie, nawet kilka razy dziennie, jeśli chcesz szybko osiągnąć swój cel. Gdy zaczniesz praktykować ceremonię haipule, wtedy na pierwszym miejscu będą stały kolejno różne zamiary. Tutaj przede wszystkim zajmujemy się pięcioma kategoriami praktyki haipule: finansami, miłością, zdrowiem, życiem w społeczeństwie i przebudzeniem duchowym. Możesz skoncentrować się na pewnym zamiarze w obrębie jednej kategorii, ale również wprowadzić do tego procesu więcej zamiarów, które są dla ciebie szczególnie ważne. Ramy są na tyle obszerne, na ile jest to możliwe, abyś dzięki temu mógł według własnego uznania kształtować strukturę i przebieg ceremonii haipule.
Wielkie wyzwanie tego procesu polega zawsze na ustaleniu zamiaru. Obrany cel rozstrzyga o tym, na co kierujesz swoją uwagę i z jakim zamiarem. Wielu ludzi nie wie dokładnie, czego chce, albo też formułuje swoje życzenia tak ogólnie, że nic konkretnego nie może z tego wyniknąć. Reverend Ike stwierdza w tym momencie: Powinniście być precyzyjni wobec uniwersum!


Powinieneś sformułować to, co chcesz osiągnąć, zanim będziesz mógł to otrzymać. Uniwersum nie odbierze ci prawa wyboru. Jeżeli na początku będziesz prosił o przewodnictwo, wtedy otrzymasz inspirację wskazującą drogę. Jednak później musisz świadomie ustalić i wytłumaczyć, czego chcesz, i odpowiednio do
tego działać.

Spirala hipnotyczna