Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

sobota, 19 marca 2011

Dziwne fale


Bardzo długo zastanawiałem się, jak opisać kolejną ideę. Pomimo że niektóre koncepcje zawarte w moich postach są dosyć nieortodoksyjne, chciałem, żeby wszystko tu było jak najbardziej zrozumiałe i praktyczne jak to tylko możliwe, jednocześnie nie wchodząc nadmiernie w tematy ezoteryczne i unikając przybierania tonu człowieka „nawiedzonego". Jednakże to, co tutaj opiszę, jest tak praktyczne, że postanowiłem zaryzykować trochę dziwności wobec wszystkich tych, którzy nie wiedzą nic o badaniach nad energiami subtelnymi.
Mówiąc prosto, nie wszystkie formy energii są zbadane czy uznane przez główny nurt nauki (czy kogokolwiek zbliżonego do tego nurtu). Ale nawet rzeczy niezrozumiałe dają się zastosować w sposób praktyczny, szczególnie w przypadku, kiedy efekty użycia takich rzeczy są korzystne. Przykłady, które podaję , nadają się doskonale do wspomagania procesu uzdrawiania, choć w świetle konwencjonalnej nauki nie powinny mieć żadnego wpływu. Metody te zostały przetestowane z dobrymi wynikami przez tysiące ludzi na całym świecie.

W teorii „urządzenie", które tu opisuję, działa na zasadzie generowania fal, które potrafią rozluźniać napięcie i wspierać naturalne procesy zdrowotne organizmu.

Podkładka falowa

Weź trzydzieści centymetrów folii aluminiowej, oraz trzydzieści centymetrów folii do pakowania. Połóż oba kawałki jeden na drugim i zegnij je razem kilka razy, tak, aby otrzymać kilkucentymetrową podkładkę, w której dwa rodzaje folii rozłożą się warstwami. Nie ma znaczenia, który rodzaj folii będzie na zewnątrz. Tak stworzoną podkładką możesz przykładać do chorych miejsc w swoim ciele, lub na przykład przykleić ją taśmą klejącą do takiego miejsca i nosić tak długo, aż uzyskasz pożądany efekt. Podkładka działa szczególnie dobrze na bóle, nerwobóle, mdłości i siniaki, ale przyśpiesza również znacząco zdrowienie w przypadku praktycznie każdej choroby.

Przytwierdź podkładkę falową do swego ciała za pomocą taśmy klejącej lub jakiegokolwiek innego sposobu i pozostaw tam, aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

piątek, 18 marca 2011

Oddech


Dobrym pomysłem jest nauczenie się, aby w sytuacjach stresowych pamiętać o pełnym i głębokim oddychaniu.

Tak, oczywiście to ważne, żeby oddychać. I co z tego? Oczywiście, że oddychanie jest ważne. W istocie tak ważne, że różne kultury stworzyły sposoby oddychania, które mają zapewnić, że będziesz zdrowy, bogaty, mądry, młody i pełny ponadludzkich mocy. Przez wiele lat eksperymentowałem z wieloma stylami oddychania, takimi jak: oddychanie jogiczne, tantryczne, taoistyczne, gnostyczne, rebirthing i wiele innych, które są zbyt tajemne, żeby o nich wspominać. Z moich obserwacji wynika, że wszelkie korzyści płynące z tych różnych systemów opierają się na jednej niezwykle tajemnej technice mistrzowskiej: głębszym oddychaniu.
Oddech ma naturę falową. W dodatku do wdechu i wydechu falą jest również wznoszenie się i opadanie klatki piersiowej, czasami synchronizowane z oddechem, a czasami nie.
Główną korzyścią z oddychania jest dostarczanie do organizmu tlenu, zaś główną korzyścią drugorzędną jest fakt, że oddech działa jak pompa, pomagająca w wydalaniu toksyn z ciała. Jeśli twój oddech jest płytki, to znaczy szybki i krótki, to pobierasz mniej tlenu i pozbywasz się mniejszej ilości toksyn. To powoduje, że stajesz się podatny na choroby, obniża się twój próg bólu i zmęczenia, zmniejsza twoja siła i zdolność do koncentracji i jasnego myślenia. Głębszy oddech (tylko głębszy — a nie głębszy i szybszy) pomaga to wszystko zmienić. Problemem jest to, że poddani stresowi wszyscy mamy tendencję do tego, aby oddychać płytko, a dla wielu ludzi płytkie oddychanie staje się wręcz nawykiem. Dobrym pomysłem jest wytrenowanie się w głębokim oddychaniu, jako reakcji na stres. Zamiast wieszać sobie nad biurkiem napis „Myśl", warto zawiesić napis „Oddychaj".
Poza głębokim oddychaniem jest jeszcze jedno ćwiczenie oddechowe, które uważam za szczególnie skuteczne. Niektóre techniki z jogi kładą duży nacisk na powstrzymywanie oddechu pomiędzy kolejnymi wdechami i wydechami na jakiś określony czas. Więc na przykład bierzesz wdech, potem zatrzymujesz powietrze w płucach, licząc do czterech, potem robisz wydech i znów zatrzymujesz powietrze, licząc do czterech. Według mnie taka technika ma duże korzyści fizjologiczne, choć raczej tylko na końcu wdechu. Mówiąc prosto, zatrzymanie oddechu na moment u szczytu wdechu powoduje, że tlen miesza się z dwutlenkiem węgla, co pozwala czerwonym krwinkom zaabsorbować więcej tlenu. Efektem natychmiastowego uzdrawiania jest to, że mamy więcej energii, ból znika szybciej, a myślenie jest bardziej jasne. Moje doświadczenia wskazują na to, że wystarczy powstrzymać się przed wydechem przez jakieś dwie lub trzy sekundy, aby uzyskać korzyści z tej techniki, ale, co istotne, nie pojawią się one wraz z pierwszym oddechem. Należy wykonać ich kilka z rzędu.

czwartek, 17 marca 2011

Energia fizyczna


Istnieją miriady sposobów, jak można użyć energii fizycznej do uzdrawiania. Tu i w następnych postach omówię tylko najbardziej użyteczne metody, zamiast opisywać wszelkie niezliczone możliwości.

Woda

Szklanka wody zwykle usuwa takie problemy, jak: ból głowy, mdłości, ból w krzyżu, ból stawów, symptomy przeziębienia i grypy oraz poczucie niepokoju.

Tak, wiem o tym, że absolutnie każdy jest świadomy o konieczności picia wody, aby zapobiec odwodnieniu, oraz że woda mineralna jest dostępna praktycznie wszędzie. W trakcie mojego ostatniego pobytu w Chinach nie miałem najmniejszych problemów z kupieniem butelkowanej wody we wszelkich miastach, które odwiedziłem, a nawet same linie lotnicze wykazały się bardzo wielką dbałością o to, aby zapewnić pasażerom odpowiednią ilość płynów, dzięki czemu łatwo jest zapomnieć, że jest to stosunkowo nowy fenomen. Ale w trakcie prowadzonych seminariów zdałem sobie sprawę, że bardzo wielu ludzi tak naprawdę wcale nie uświadamia sobie leczniczej potęgi wody.
Kiedy ciało ulega odwodnieniu, tworzy się wielki stres, który może dać objawy wcale nie wskazujące na odwodnienie. Na swoim przykładzie odkryłem, że jeśli rano budzę się z różnymi pomniejszymi dolegliwościami i w złym nastroju, to szklanka wody powoduje, że wszystko to znika, jakby za sprawą magii. Efekty wydają się być szybsze niż czas potrzebny na to, aby wypita woda dotarła z mojego żołądka do komórek, które jej potrzebują. Jednakże przy założeniu, że woda porusza się jak fala energii, to zapewne powoduje ona, że jedna z kolidujących fal energii zmienia kierunek, co powoduje natychmiastowe rozluźnienie napięcia i pozwala ciału dokonać uzdrowienia. Co prawda fizjolog mógłby się nie zgadzać z takim wyjaśnieniem, ale myślę, że taka zabawa ideami jest niegroźna, a jedyny istotny tu fakt jest taki, że to działa.
W dodatku przy likwidowaniu porannego złego samopoczucia odkryłem, że szklanka wody często pomaga uwolnić się od mdłości, bólu głowy, bólu w krzyżu, bólu stawów, zaziębienia, symptomów grypy i poczucia niepokoju.
Kolejną uzdrawiającą właściwością wody jest jej zdolność do neutralizowania pozytywnych pól elektrycznych. W niektórych warunkach wokół ciała może powstać statyczne pole elektryczne, które doprowadza do powstania napięcia. Może się to dziać w trakcie suchych wiatrów, takich jak Santa Anna w Kalifornii, Konas na Hawajach, Harmattan w Afryce Wschodniej czy Sirocco w Afryce Północnej. Zjawisko to występuje również wtedy, kiedy wiatr wieje w naturalnych kanionach lub w betonowych kanionach miasta, a także wtedy, kiedy powietrze porusza się w urządzeniach klimatyzacyjnych budynków lub samochodów. Pola elektryczne tego typu mogą również powstawać przy frontach wysokiego ciśnienia, kiedy wydaje się, że powietrze w ogóle się nie porusza. Choć pozytywnie naładowane pole elektryczne może powstawać wokół całego ciała, to najczęściej koncentruje się ono w miejscach, gdzie skóra ma bezpośredni kontakt z metalem (jak na przykład wokół pierścionków, naszyjników czy zegarków). Obecność takiego pola może wywoływać wszelkie negatywne symptomy, które wymieniłem wcześniej. Kąpiel, przetarcie skóry mokrą szmatką lub dotknięcie metalowego przedmiotu, który nosimy mokrym palcem, to najlepsze sposoby na zlikwidowanie takiego pola, dzięki czemu można odczuć natychmiastową ulgę.

środa, 16 marca 2011

Skąd biorą się fale?


Fale mają swój początek w innych falach. Jeśli kiedykolwiek obserwowałeś pole zboża lub trawy smagane wiatrem, to z pewnością zauważyłeś, że wiatr kładzie rośliny falami, a nie naraz na całym polu. Dzieje się tak dlatego, że wiatr porusza się w falach. Trzęsienia ziemi poruszają się w falach, światło słoneczne porusza się w falach. Zgodnie z naszym założeniem wszystko porusza się w falach, a fale dają początek innym falom.
We wcześniejszych postach mówiłem o tym, że stres powoduje napięcie, a napięcie przeszkadza w procesie zdrowienia. Stres został zdefiniowany jako dwie siły działające przeciw sobie. Na potrzeby tego rozdziału można powiedzieć, że stres jest dwoma zderzającymi się falami. Jeśli jesteś w stanie stworzyć jakąś falę, która zmieni bieg jednej z fal będących na kolizyjnym kursie, to wtedy ułatwisz powstanie naturalnego procesu uzdrawiania.
Ze względów praktycznych w następnych postach wezmę pod uwagę energię pochodzącą z trzech źródeł, to znaczy energię mentalną, emocjonalną i fizyczną.

wtorek, 15 marca 2011

Czym jest energia?


Ludzie są przyzwyczajeni do myślenia, że materia jest czymś stałym, więc zwykle wszyscy wyobrażają sobie, że najmniejsze części materii muszą być materialnymi cząstkami. A skoro materia jest formą energii, to bardzo trudno jest przekonać kogoś, że energia nie jest czymś. Fizycy definiują energię jako zdolność do wykonania czegoś, to znaczy zdolność jednego systemu do wpłynięcia na inny system. Przykładem energii może być spadający deszcz, to znaczy siła grawitacji erodująca góry, czy adrenalina uwalniająca do krwiobiegu cukier, który może zostać użyty przez komórki, aby dodać siły naszemu organizmowi. Jednakże wielu ludzi upiera się przy pomyśle, że energia jest czymś materialnym, jak na przykład cegła. Jeśli więc oddasz komuś tę cegłę, to teraz on ją ma, a ty nie. Ale energia wcale nie jest w niczym podobna do cegły.
Energię można porównać do fali na oceanie, która jest zasilana przez wiatr, który z kolei bierze swą energię jeszcze z czegoś innego i tak dalej. Tam, gdzie jest energia, jest również ruch i zmiana, a tam gdzie są ruch i zmiana, tam również jest energia. A ponieważ wszystko ciągle się porusza i zmienia, to można łatwo zauważyć, że wszystko jest potencjalnym źródłem energii. Ponadto cały ten ruch ma naturę falową.
Jako ludzie doświadczamy życia przede wszystkim poprzez nasze zmysły dotyku, wzroku i słuchu. Widzenie, słyszenie i dotyk to bardzo szczególne fenomeny, polegające na odbiorze danych z poszczególnych przedziałów częstotliwości poprzez zorganizowane receptory. Innymi słowy słyszenie, widzenie i czucie wymaga systemu nerwowego, który może zrozumieć informacje dostarczane przez oczy, uszy i skórę. Informacja dociera do receptorów w formie fal światła, fal dźwięku i wibracji. Oczywiście cały proces jest znacznie bardziej skomplikowany, ale tak to wygląda u podstaw.
Jeśli energia jest ruchem, a materia ciągle się porusza, można powiedzieć, że jest ona tylko jedną z wielu form energii. Jeśli ruch ma naturę falową (czy mówiąc inaczej radiacyjną, wibracyjną lub częstotliwościową), to wszystko to, co uważamy za materialne, składa się tak naprawdę z fal. I jeśli jeden rodzaj fali może wpłynąć na inny rodzaj fali, jak na przykład wiatr, który może wpłynąć na fale w oceanie, lub płomień, który może wpływać na wiatr, to znaczy, że ludzie mogą nauczyć się wywoływać fale, które wpłyną na inne fale, co oznacza na przykład możliwość istnienia natychmiastowego uzdrawiania. Właśnie takich założeń zamierzam użyć jako punktu wyjściowego w następnych postach.

poniedziałek, 14 marca 2011

Natychmiastowe uzdrawianie z użyciem mocy energii


Moce słów, wyobraźni i dotyku mają wspólny element. Jest nim to, że każde z nich tworzy zmiany mentalne, emocjonalne i fizyczne, które są ruchem energii.
Uzdrawianie jest procesem, który polega na wprowadzaniu zmian w myślach, uczuciach i ciele. Natychmiastowe uzdrawianie polega po prostu na dokonywaniu tych zmian bardzo szybko. A gdziekolwiek jest zmiana, tam również jest energia, i zawsze są sposoby na wpływanie na nią w sposób bezpośredni, co może znacznie przyspieszyć zmiany. Tematyką następnych postów będzie ruch energii.

niedziela, 13 marca 2011

Ciesząc się cudem dotyku

Dotyk jest jednym z najpotężniejszych narzędzi służących do uzdrawiania, niezależnie od tego, czy przyjmuje formę uścisku dłoni, objęcia kogoś, czy masażu całego ciała. Oczywiście część jego efektywności wypływa z oddziaływań energetycznych, ale co jeszcze ważniejsze, jest on sposobem na tworzenie połączeń pomiędzy poszczególnymi istotami. W świecie, gdzie idee podziału są tak bardzo znaczące, dotyk staje się najpewniejszą metodą tworzenia połączeń. Uzdrawiający dotyk, zasilony współczuciem i miłością, staje się narzędziem wielkiej świadomości, źródłem radości, która wzbogaca ofiarodawcę i ofiarowywanego.

Spirala hipnotyczna