Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

sobota, 6 listopada 2010

Pozytywne nastawieniaDopiero, gdy zrozumiemy, jak ważna jest każda myśl na temat tego, co spotyka nas w życiu, wtedy oczywiście zaczniemy zwracać uwagę na nasze myśli. Jak często w ciągu dnia patrzysz na ludzi i wysyłasz im przy tym negatywne myśli? Jak często martwisz się w czasie pracy zamiast koncentrować na pozytywnych sprawach? I w końcu: jak często popadasz w pesymizm odnośnie pieniędzy i bogactwa, zamiast myśleć o czymś pozytywnym, co mogłoby dopomóc w osiągnięciu dobrobytu? Gdy nabrałeś już ogólnego pojęcia o wartości pozytywnych przekonań, przedstawię ci teraz listę najważniejszych przekonań lub zasad huny, które być może będziesz chciał włączyć do swego nowego systemu przekonań, aby dzięki temu osiągnąć jak najlepsze wyniki za pośrednictwem ceremonii haipule. Bardzo ważną rzeczą jest, abyś często przekazywał te zasady Ku, przede wszystkim w głębokim stanie świadomości haipule. Dzięki temu nowe przekonania wejdą w rezonans z każdą cząstką twego bytu, co jest prawdziwym przyrostem mocy. W ciągu następnych tygodni koncentruj się przede wszystkim na poniższej liście. Czytaj tego posta aż na trwałe przyjmiesz do serca i ducha siedem poniższych zasad:


Przekonania huny dotyczące dobrobytu:


1. Moje myśli współtworzą cały mój świat.
2. Nie istnieją granice tego, co mogę osiągnąć w życiu.
3. Wpływam na wszystko, na co kieruję moją uwagę.
4. Wszystko dzieje się w chwili obecnej.
5. Kocham siebie samego i znajduję się w harmonii ze wszystkimi ludźmi.
6. Moja osobista siła pochodzi z mojego duchowego centrum.
7. Jestem otwarty na wszystkich ludzi, z którymi dążę do mojego celu.

piątek, 5 listopada 2010

Proces przeprogramowania
Za chwilę podczas formalnej ceremonii haipule zobaczymy, iż komunikujemy się z Ku za pośrednictwem nasycania całego naszego bytu pozytywnymi stwierdzeniami. Robimy to w sposób, dzięki któremu Ku naprawdę wierzy, iż szczerze myślimy o nowym przekonaniu.
Jak wspomnieliśmy już w jednym z poprzednich rozdziałów, robimy to za pomocą wyrażania naszego prawdziwego zachwytu odnośnie zmiany. Zachwyt ten wyrażamy za pośrednictwem słów, wrażeń zmysłowych i uczuć:


Po pierwsze: Gromadzimy duży ładunek many.
Po drugie: Wyjaśniamy nasz zamiar, mana'o, polegający na zmianie danego przekonania.
Po trzecie: Przekazujemy ten zamiar naszemu centrum Ku za pomocą następujących sugestywnych środków:


Słowne wyrażenie zamiaru
W stanie haipule spokojnego skoncentrowania się na twoim Wyższym Ja wielokrotnie wyjaśniasz podświadomości swoje nowe przekonanie. Jeżeli zamierzasz od nowa zaprogramować podświadomość pozytywnym nastawieniem do pieniędzy, wtedy z każdym nowym wydechem ciągle cicho mów do siebie: Mam wewnętrzne silne przekonanie, iż kocham pieniądze i bardzo mocno dążę do osiągnięcia jeszcze większego dobrobytu.


Wrażenia zmysłowe
System postrzegania Ku bardzo mocno reaguje na każdy rodzaj wrażeń zmysłowych włącznie z tymi, które wewnętrznie sobie wyobrazisz. Aktywna imaginacja jest więc ważnym sposobem na przekazanie podświadomości nowych zamiarów. Wyobraź sobie plastycznie cel, do którego dążysz. Stwórz w wyobraźni obraz będący materialnym wyrazem pożądanego celu. Wizja powinna być jak najbardziej realna. Należy wzbogacić ją wieloma różnymi zmysłowymi przeżyciami, które mogłyby być związane ze zwiększającym się dobrobytem.
Rozszerz imaginację na wszystkie zmysły - dotyk, zapach, słuch, smak.


Uczucia i emocje
Podczas wyobrażania sobie danego marzenia powinieneś także odbierać pozytywne uczucia oczarowania i radości, które powstaną po spełnieniu się twojego życzenia. Niech uczucia te powstaną pośrodku twojego oddechu.
Jest to najprostsza i najskuteczniejsza droga do systematycznego napełniania Ku nowymi przekonaniami i zamiarami. Dzięki temu możesz aktywnie przeprogramować świadomość, aby postrzegać świat w nowszy, bardziej pozytywny i szerszy sposób. Jeżeli naprawdę chcesz dokonać szybkich pozytywnych zmian w swoim życiu, wtedy powinieneś systematycznie przeprowadzać proces przeprogramowywania świadomości za pomocą wyższych zamiarów i celów.
Reverend Ike, sławny mówca, cały ten ogólny proces opisuje w następujący sposób:
Wszyscy chodzimy na rynek, aby kupować pożywienie dla ciała, lecz gdzie otrzymamy pożywienie dla naszego ducha? Wszędzie istnieją idee, myśli, słowa i obrazy. Wiele słów i obrazów znajdziemy w książkach, telewizji i magazynach ilustrowanych. Oczywiście ciągle słyszymy to, co mówią inni ludzie. Na rynku życia istnieje dużo dobrych i złych rzeczy...
Znacie powiedzenie: „Jesteś tym, co jesz”. Jednak ja powiem wam, że jesteście tacy, jak o sobie myślicie! Stajecie się wyobrażeniami, którymi karmicie swoją świadomość. Dlatego też powinniście się starać, aby karmić się dobrymi myślami i wyobrażeniami.

czwartek, 4 listopada 2010

Jak zmienić swoje nastawieniaJeśli stwierdzimy, że wiele naszych negatywnych przekonań i nastawień odnośnie dobrobytu i szczęścia sabotuje całe nasze życie, wtedy oczywiście powstanie pytanie, co możemy zrobić, by zmienić nasz własny obraz dotyczący pieniędzy. Odpowiedź na nie
zawarta jest w zdaniu: Widzimy to, w co wierzymy. Jeśli w procesie uwalniania jasno stwierdzimy, że jakieś przekonanie nam szkodzi, wtedy najczęściej upuszczamy je jak gorący kartofel.
Z pewnością pamiętasz, że w ramach wyobrażeń huny odnośnie naszych wewnętrznych procesów zajmowaliśmy się już tematem Ku. Wszyscy posiadamy system Ku, który w dużym stopniu działa automatycznie i na podstawie przyzwyczajeń - również pod względem głęboko zakorzenionych nastawień i przekonań, które opierają się na wcześniejszych doświadczeniach. Jeżeli chcemy uwolnić się od tych negatywnych programów, wtedy powinniśmy użyć racjonalnego umysłu Lono, aby jasno stwierdzić, iż dane założenie lub przekonanie pozbawione jest sensu. Następnie powinniśmy przekazać naszemu Ku życzenie zmiany. Nie wystarczy przy tym powiedzieć: Nie chcą już nigdy martwić się o pieniądze.
Zamiast tego powinniśmy zaproponować Ku jakieś pozytywne stwierdzenie: Jestem pozytywnie nastawiony do pieniędzy i oczarowany nimi! Jeśli będziemy powtarzać to dostatecznie często w połączeniu z pozytywnymi emocjami, wtedy wymienimy stare
przekonanie na nowe.
Inny przykład: Wielu ludzi podświadomie przekonanych jest o tym, że nie można jednocześnie być bogatym i duchowo rozwiniętym. Czy tak jest naprawdę? Trzymanie się tego przekonania pomaga ci w zdobywaniu pieniędzy czy też przeszkadza w tym? Jeżeli sprawdzisz to pytanie za pomocą logiki Lono i jasno stwierdzisz, że jesteś duchowo nastawiony, jednak jednocześnie chciałbyś być bogaty, wtedy powinieneś na nowo zaprogramować swoje przekonania, np. za pomocą stwierdzenia:
Mogę być duchowo rozwinięty i bogaty, albo: Moje duchowe życie będzie kwitło wraz ze wzrostem mojego majątku.
Gdy możesz już sformułować nowe przekonanie i wewnętrznie upewnić się, że to nowe stwierdzenie jest prawdziwe, wtedy (i tylko wtedy) możesz przekazać je systemowi Ku jako zastępstwo starej, negatywnej postawy.

środa, 3 listopada 2010

Myśli o dobrobycie

 
Huna uczy nas, że całe życie, a szczególnie wzorce myślowe i głęboko zakorzenione przekonania, składają się z drgających pól energetycznych. Pola energetyczne można zmieniać. Jeżeli twoje własne pole energetyczne jest słabe i przytłumione oraz zamknięte
w głuchym poczuciu biedy i niedoboru, wtedy możesz zastąpić je polem energetycznym, które reprezentuje wyższe, promieniujące drganie dobrobytu i szczęścia. Bez wątpienia możliwe jest to za pomocą ceremonii haipule. Źródło całego dobrobytu jest bezgraniczne i niewyczerpalne. Niezależnie od tego, czy wiesz o tym, czy też nie, jesteś z nim połączony.
Będziesz mógł zaczerpnąć z tego źródła, jeśli uwierzysz, iż nie jesteś niczym ograniczony.
Dzięki temu uwolnisz się od ograniczeń, które sam sobie nałożyłeś, i połączysz się energetycznie z mocą i pieniędzmi, które występują wszędzie dookoła ciebie.
Im bardziej wierzysz w to, że nie jesteś niczym ograniczony, tym więcej możesz osiągnąć. Uniwersum nie stwarza ci żadnych granic, jeśli chodzi o sukces i dobrobyt. Jedynymi ograniczeniami, które posiadasz, są te, które sam sobie narzuciłeś. Jeśli patrzymy na kosmos z punktu widzenia huny, granice te są stworzone całkowicie przez nas samych.
Gdybyśmy całe bogactwo Ziemi podzielili między ludzi, wtedy każdy z nas posiadałby około jednego biliona dolarów. Jednak po kilku latach sytuacja wyglądałaby tak jak teraz.
Bogaci byliby znowu bogaci, natomiast biedni staliby się ponownie biednymi. Dzieje się tak po prostu z powodu indywidualnego nastawienia do pieniędzy. Jeżeli twoje wyobrażenia
o sukcesie i dobrobycie oraz obraz ciebie samego są ograniczone, wtedy (nawet jeśli ktoś dałby ci dużo pieniędzy lub bardzo dobrze płatną pracę) nie byłbyś w stanie utrzymać tego
wszystkiego przy sobie, ponieważ nie pozwoliłyby na to twoje wyobrażenia. Jeżeli nie zmienisz wyobrażeń o sobie samym, o życiu, innych ludziach, pieniądzach oraz sukcesie, wtedy będziesz sabotował siebie i odsuwał od siebie pieniądze.

wtorek, 2 listopada 2010

Możesz robić wszystko i osiągnąć wszystko, czego sobie życzysz
Czy masz wrażenie, że odważne stwierdzenie: Nie istnieją granice tego, co mogę osiągnąć w życiu, odpowiada twoim głębokim przekonaniom? a może raczej negatywnie oceniasz swój potencjał przez trzymanie się przekonania: Istnieją wyraźne granice tego, co mogę osiągnąć w życiu!
Gdy byliśmy małymi dziećmi, nasi rodzice przesyłali nam własne wyobrażenia na temat tego, co możemy zrobić, i oczywiście - czego oni mogli dokonać w życiu. Większość rodziców raczej przekazuje dzieciom nastawienie: bądź ostrożny, zamiast zrób to, lub weź sobie to. Jak widzimy, dzieci przejmują panujące przekonania swoich rodziców i przyswajają je sobie.
Jakie nastawienie do ograniczeń mieli twoi rodzice? Czy wierzyli, że mogą dokonać wielkich rzeczy i spełnić swoje życiowe marzenia albo też mieli negatywny obraz samych siebie, który poważnie ograniczał ich w życiu? Zatrzymaj się na chwilę i wczuj w rolę swojego ojca. Pozytywnie czy negatywnie oceniał własne możliwości? Jaką korzyść przyniosło mu to nastawienie? Kim byłbyś, gdybyś zamiast tego wychodził z założenia: Nie istnieją dla mnie żadne granice! W podobny sposób sprawdź przekonania swojej matki lub innych ważnych dla ciebie osób z okresu dzieciństwa. Jakie stwierdzenia odnośnie pieniędzy przejąłeś od nich i co chcesz osiągnąć z ich pomocą?

poniedziałek, 1 listopada 2010

Myśli na temat możliwości osiągnięcia dobrobytu

 
Na zakończenie przygotowania do ceremonii haipule waiwai, która zakończy ten cykl postów, powinieneś sprawdzić, co sądzisz o następujących ekspansywnych stwierdzeniach:


Jestem zdolny doprowadzić moje życie do stanu dobrobytu.
Zarabianie pieniędzy to łatwa rzecz.
Każdy może zarobić dużo pieniędzy.
Koncentruję się na doprowadzeniu mojego życia do stanu dobrobytu.
Nie boję się być bogatym.
Pieniądze są moim najlepszym przyjacielem.
Duchowość i pieniądze idą ze sobą w parze.
Pieniądze to dobra rzecz. Kocham pieniądze.
Właśnie teraz opływam w pieniądze.Ponieważ na podstawie pierwszej zasady manifestacyjnej tradycji huny za pośrednictwem każdej myśli stwarzasz otaczający cię świat, powinieneś nauczyć się obserwowania strumienia własnych myśli i aktywnie pozbyć się każdego stwierdzenia, które nie jest ci potrzebne. Zastąp je pozytywnymi myślami pobudzającymi rozwój, którego życzysz sobie w życiu. Gdy włączamy do naszego życia najlepsze stwierdzenia, powinniśmy przyjrzeć się siedmiu zasadom huny, ponieważ są one podstawą całego procesu waiwai, który wspiera dobrobyt. Dlatego też w tym miejscu następuje druga zasada huny.

niedziela, 31 października 2010

Sprawdzenie szeroko rozpowszechnionych krótkich stwierdzeńPrzeczytaj poniższe zdania i sprawdź, w co naprawdę wierzysz: Czy dana wypowiedź jest dla ciebie prawdziwa, czy też cię nie dotyczy:

Pieniądze są źródłem całego zła.
Bogaci ludzie są chciwi i pozbawieni skrupułów.
Po prostu nie jest mi dane być bogatym.
Pieniędzy nie wystarcza dla wszystkich.
Ludzie tacy jak ja nigdy nie osiągną sukcesu.
Pieniądze i duchowość to dwie sprzeczności.
Pieniądze ciągle znikają.
Zarabianie pieniędzy to ciężka praca.
Nigdy nie będę miał dużo pieniędzy.
Bogactwo finansowe osiągają tylko ludzie o szczególnych talentach i umiejętnościach.
Zarabiać pieniądze można tylko wtedy, gdy posiada się dobre wykształcenie albo dzięki układom.Ile z powyższych stwierdzeń, które są typowe dla ludzi, którym nie powodzi się finansowo, dotyczy także ciebie? Jeżeli niektóre z nich reprezentują również twoje przekonania, powinieneś przyjrzeć się im dokładniej: Czy naprawdę odpowiadają
rzeczywistości? Co stałoby się w twoim życiu, kim byłbyś, gdybyś zdecydował się teraz na ich porzucenie?

Spirala hipnotyczna