Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

sobota, 30 października 2010

Stwórz własne przekonanie dotyczące pieniędzy


Jeżeli jesteś już gotowy, wtedy możesz zastosować ten podstawowy proces uwalniania się w stosunku do własnego negatywnego nastawienia do pieniędzy, które wcześniej zapisałeś. Sprawdź, czy twoje podstawowe założenia co do pieniądza naprawdę są poprawne - a może są tylko jeszcze jedną iluzją, którą przez lata wysyłałeś w świat.


Przestaw teraz stwierdzenie tak, abyś sam przejmował odpowiedzialność:
Pieniądze martwią mnie... - Ja martwię się... Które stwierdzenie bardziej zbliżone jest do rzeczywistości: Czy pieniądze mogą nas martwić, czy też sami się martwimy?
Prawdopodobnie nie trzeba dłużej dyskutować nad tą kwestią, ponieważ sprawa jest jednoznaczna.
W celu uświadomienia sobie, w jakim stopniu obciążony jest twój stosunek do finansowego sukcesu, powinieneś w ten sam sposób sprawdzić i ocenić wszystkie stwierdzenia związane z tym tematem tak, jak zrobiliśmy to w przedstawionym poniżej przykładzie. Dopiero gdy dostrzeżesz różnicę między swoją obecną sytuacją finansową i obawami zaprogramowanymi w czasie dzieciństwa, wtedy bez problemu pozbędziesz się dawnych wzorców oraz oddasz się rzeczywistości duszą i rozumem.
Kala ujęła to następująco: Masz możliwość wyboru między dostrzeżeniem realizmu chwili lub obciążeniem jej wyobrażeniami odnoszącymi się do przeszłości lub przyszłości. Jeżeli znajdujesz się poza realnością chwili obecnej, wtedy przegapiasz prawdziwe życie.

piątek, 29 października 2010

Pieniądze i uwolnienie się od negatywnych przekonań


Jeśli masz w zasięgu ręki papier i ołówek, właśnie teraz jest odpowiednia chwila do zapisania twego negatywnego przekonania dotyczącego pieniędzy, które prawdopodobnie do tej pory ograniczało cię w życiu.
Może przyjdzie ci do głowy kilka zdań. Jako pierwsze zapisz spostrzeżenie, które najbardziej cię nurtuje. Jakieś zawsze będzie znajdowało się na pierwszym planie, jeżeli będziesz myślał o pieniądzach. Podczas decydowania się na zapisanie odpowiedniego przekonania, oddychaj świadomie, dostrój cały organizm do teraźniejszej chwili i otwórz się na inspiracje, które chce przekazać ci Wyższe Ja...


Negatywne stwierdzenie dotyczące pieniędzy
Myśli o pieniądzach ............................ (denerwująmnie, martwią, zasmucają, pozbawiają nadziei), ponieważ .....................................................


Jesteś teraz przygotowany na cztery kroki uwolnienia się. Na początku zajmij się drugą częścią zdania, która zaczyna się od ponieważ, i zadaj sobie odpowiednie pytanie.
Proces uwalniania demonstrujemy tutaj na przykładzie stwierdzenia, które zapisuje wielu ludzi: Myśli o pieniądzach martwią mnie, ponieważ nigdy nie mam ich dosyć..


1.Czy stwierdzenie: nigdy nie mam dosyć pieniędzy rzeczywiście jest prawdziwe?
Wciąż myślimy, że nie mamy dosyć pieniędzy, i ciągle martwimy się, że chodzi przy tym o być albo nie być. Tak naprawdę jednak większość ludzi posiada dosyć pieniędzy, aby przetrwać. Czy mamy więc prawdziwy powód do tego chronicznego zmartwienia?
Jeżeli spojrzymy wstecz na nasze życie, wtedy spostrzeżemy, że tak naprawdę zawsze mieliśmy dostateczną ilość pieniędzy na zaspokojenie fizycznych potrzeb.
Dlaczego więc ciągle nam się zdaje, że przy temacie pieniądze chodzi o kwestię przeżycia? Zachodzące tutaj procesy są pewną formą psychologicznej regresji.
Nieświadomie przesyłamy dawne dziecięce obawy (które bez wątpienia przejęliśmy od naszych rodziców, jeśli oni sami byli chorzy z powodu troski o dostateczną ilość pieniędzy) do naszego dorosłego bytu, w którym absolutnie nie chodzi o sprawę fizycznego przetrwania. Obawiamy się o egzystencję, wracają lęki, które mieliśmy w dzieciństwie. Nie mogliśmy wtedy jasno rozpoznać rzeczywistości. Ale tak naprawdę wyobrażenie, że nie dysponujemy dostateczną ilością pieniędzy, jest jedynie błędnym przekonaniem. Jednak jeżeli świadomie lub nieświadomie trzymamy się tego przekonania, wtedy powodujemy może więcej cierpienia (strach, troski, panika itd.), aniżeli za pośrednictwem innego przekonania, ponieważ przekazywane jest ono z pokolenia na pokolenie.
W ten sposób dzieci przejmują od rodziców strach przed nieposiadaniem dostatecznej ilości pieniędzy.


2. Jaką masz korzyść z wierzenia w przekonanie, że zawsze masz za mało pieniędzy?
Jeśli ciągle mówimy sobie: Nigdy nie mam dosyć pieniędzy, wtedy bez wątpienia wprowadzamy do ciała i duszy straszne uczucia. W ten sposób nabawiamy się kłopotów żołądkowych i bólu głowy, nasze nerwy są nadwyrężone a myśli reagują zamieszaniem i paniką, ponieważ stwarzamy sobie świat opanowany przez niezgodne z prawdą uczucie śmiertelnego zagrożenia, które przychodzi wraz z wyobrażeniem nieposiadania wystarczającej ilości pieniędzy.
Martwienie się o pieniądze nic nam nie daje. Zapytaj o to ludzi, którzy splajtowali. To również nie jest koniec świata, lecz tylko zamknięcie pewnego rozdziału w wielkiej księdze życia. Najgorszą rzeczą w bankructwie nie jest ono samo, ale wszystkie uczucia, które wywoływane są przez negatywne nastawienie do bankructwa. Także tutaj przyczyną martwienia się o pieniądze nie jest rzeczywistość, lecz nasze przekonania i wyobrażenia.


3.Kim byłbyś bez negatywnego przekonania, że masz za mało pieniędzy?
To jest oczywiste. Od razu uwolniłbyś się od najgorszych trosk i obaw. Od razu zacząłbyś wysyłać na zewnątrz bardziej pozytywne wyobrażenia o świecie, które działałyby na twoją korzyść i z pewnością pomogłyby ci w zdobyciu większej ilości pieniędzy!
Prawdopodobnie zrozumiałbyś już dobrze istotę sprawy: Nasze przekonania odnośnie pieniędzy powodują cierpienia, a nie pieniądze same w sobie. Jak podkreśla to Deepak Chopra, pieniądze są jedynie kawałkiem papieru lub wydrukiem komputerowym. Pieniądze same w sobie nie mają żadnej mocy. W rzeczywistości pieniądz jest symbolem energii życiowej, którą wymieniamy oraz energii życiowej, która jest do naszej dyspozycji jako wynagrodzenie za służbę dla uniwersum - mówi Deepak Chopra. Pieniądz jest środkiem wymiany, który reprezentuje dobra materialne i wykonaną pracę. I to jest wszystko. Pieniądze nie mają więcej mocy, niż ta, jaką się im nadaje.
W tym momencie procesu uwalniania możesz poznać prawdę i powiedzieć sobie: Nie chcę dłużej trzymać się przekonania, iż nie mam dostatecznej ilości pieniędzy. Zawsze mam dosyć pieniędzy, aby przeżyć, i jest mi przykro, jeżeli martwię się, gdy moje życie nie znajduje się w niebezpieczeństwie naprawdę.
Jeśli twój rozum Lono widzi światło i wyraża się w ten jasny i umotywowany sposób, wtedy podświadome Ku (które trzyma się przyzwyczajeń) słyszy to przesłanie i zaczyna budować nowe przekonanie, nowe stwierdzenie, które może wyświadczyć ci wspaniałe przysługi.

czwartek, 28 października 2010

Znaczenie pieniędzy w dzieciństwie


Czy możesz powiedzieć, że masz zdrowy stosunek do pieniędzy, czy też masz z tym jakieś problemy? Dlaczego przyjąłeś właśnie takie stanowisko? Jeśli bardzo zainteresował cię ta publikacja mówiąca o zmianie stosunku do pieniędzy, znaczy to, że w dzieciństwie doświadczyłeś wielu negatywnych uwarunkowań dotyczących finansów.
Suze Orman, autorka książki 9 Steps to Financial Freedom (9 kroków do finansowej wolności) pisze: Śmiem nawet twierdzić, iż na podstawie mojego doświadczenia największe aktualne problemy życiowe większości moich klientów (nawet takie, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z pieniędzmi) bezpośrednio opierają się na wczesnych, głęboko zakorzenionych doświadczeniach z pieniędzmi... Dlatego też pierwszy krok prowadzący do finansowej wolności polega na przypomnieniu sobie o najwcześniejszych chwilach, w których pieniądze coś dla ciebie znaczyły i po raz pierwszy zrozumiałeś, co mogą one spowodować.
Zróbmy ten krok i sprawdźmy przyczyny twojego wczesnego nastawienia do pieniędzy.
Stwierdzimy przy tym, czy te wczesne przekonania, które przejąłeś od rodziców, obowiązują jeszcze w twoim obecnym życiu i czy naprawdę są przydatne dla ciebie jako dorosłego człowieka.


Podróż do wspomnień według ceremonii haipule: twoja matka, ojciec i pieniądze


Ponownie wykonamy teraz pierwsze kroki ceremonii haipule, by uwolnić się od dawnych programów. Dzięki temu będziemy mogli naładować obecne zamiary pozytywną energią.
Odpręż się podczas czytania tych słów i rozkoszuj obecną chwilą. Skieruj uwagę na oddech. Poczuj, jak powietrze wchodzi i wychodzi przez nos, poczuj ruchy klatki piersiowej i brzucha w czasie oddychania...
Uspokój myśli, rozszerz postrzeganie i poczuj bicie serca lub puls pośrodku oddechu.
Następnie jeszcze bardziej poszerz swoje postrzeganie, aby odczuć ciało jako całość, teraz, w tym momencie...
Gdy myśli uspokoją się, a ciało odpręży (gdy Lono i Ku tworzą świadomą jedność w teraźniejszej chwili), powiedz do siebie: Gdy podróżuję do moich wspomnień, jestem otwarty na przyjęcie informacji od Akua lani, mojego Wyższego Ja.
Zastanów się teraz nad następującymi pytaniami. Zwróć przy tym uwagę, jakie wspomnienia pojawią się przy tym i do jakich wniosków dochodzisz bez trudu. Po przeczytaniu każdego pytania możesz zamknąć oczy i pozwolić sobie na ponowne przeżycie pojawiających się wspomnień:


1. Jak na temat pieniędzy wyrażali się twoi rodzice, gdy byłeś dzieckiem, podczas rozmów z tobą i między sobą? Jak mówiło się o pieniądzach w twojej rodzinie?


2. Jaki był twój stosunek do pieniędzy w okresie dzieciństwa? Były to uczucia radości i podziwu, czy też gniewu i strachu? Czy w stosunku do pieniędzy czułeś odprężenie, czy też zestresowanie?


3. Czego nauczyłeś się o pieniądzach od równieśników i znajomych z klasy. Czego na ten temat nauczyłeś się w kościele i na lekcjach religii?


4. Jeszcze raz przyjrzyj się swoim wspomnieniom dotyczącym pieniędzy i poszukaj najbardziej negatywnego przekonania lub nastawienia, które przyjąłeś jako prawdziwe. Może być to pełne siły stwierdzenie leżące u podstawy twoich wszystkich przekonań dotyczących pieniędzy, które wywołuje w twoim wnętrzu silne emocje.


Dobrym przykładem w tym momencie są układy, na podstawie których Kala rozwinęła negatywne przekonanie wobec pieniędzy i przez lata nosiła je w sobie:


Gdy byłam dzieckiem, moi rodzice, którzy wyemigrowali z Chorwacji do Kanady, musieli ciężko pracować, aby zdobyć pozycję w przemyśle budowlanym. Razem z bratem mieszkaliśmy zawsze w pięknych domach, które nasi rodzice budowali na sprzedaż. Często w dzieciństwie słyszałam złośliwe uwagi innych dzieci, że moi rodzice są bogaci, pomimo że tak naprawdę nie mieli więcej pieniędzy niż nasi sąsiedzi. Jednak emocje kryjące się za tym wszystkim, zazdrość i brak akceptacji, które czasami odczuwałam ze strony rówieśników, odnosiłam do naszego bogactwa. Posiadanie więcej pieniędzy niż inni zgodnie z tym oznaczało, iż nie byłam akceptowana. Moje Ku oczywiście próbowało chronić mnie przed dezaprobatą i brakiem akceptacji za pośrednictwem sprzeciwiania się bogactwu. Później jako dorosła już osoba dostrzegłam, iż to nieświadome przekonanie silnie ograniczało mój rozwój.
Świadomie zdecydowałam się na zastąpienie tego wzorca myślowego innym.

środa, 27 października 2010

Hawajski szamanizm i finansowe powodzenie


Hawajski szamanizm wychodzi z założenia, że wszyscy razem z całym Universum ciągle stwarzamy naszą rzeczywistość, ponieważ nie istnieje granica między Stwórcą i świadomym stworzeniem. Dlatego też nie próbujemy jako współtwórcy, szczególnie w kontekście manifestacyjnej ceremonii haipule, otrzymać czegoś, co nie występowałoby tutaj.
Raczej działamy w celu nadania formy temu, co już istnieje. Przenosimy rzeczy z niewidzialnego w widzialną materię, z Po w A'o.
Ciągle stwarzamy życie z naszego wnętrza, najczęściej nieświadomie, i dlatego raczej przypadkowo. Dlaczego nie mielibyśmy robić tego świadomie? Dlaczego nie mamy kształtować naszego życia według własnych życzeń?
W jaki sposób możemy, szczególnie w odniesieniu do dobrobytu i przepychu, przenieść nasze życzenia ze sfery niewidzialnych snów w widoczne, urzeczywistnione formy? Jak już powiedzieliśmy, pierwszy krok polega na uświadomieniu sobie myśli, które ciągle
przebiegają przez naszą głowę. Są one werbalnym wyrazem przekonań, które określają wszystko, co robimy w życiu. Te negatywne i pozytywne przekonania bez wątpienia decydują o naszych obecnych finansowych doświadczeniach. Jeśli nie sprawdzimy ich i odpowiednio nie zmienimy, wtedy w dalszym ciągu będziemy robili to samo.
Poznanie, iż za pośrednictwem naszych myśli stwarzamy nasze doświadczenia, jest oczywiście innym sformułowaniem pierwszej zasady huny, która mówi, że świat jest tym, za co go uważamy. Napoleon Hill sformułował to bardzo wyraźnie w „Myśl!... i bogać się”: Nasze pola energetyczne magnetyzowane są przez nasze główne myśli. Magnesy te przyciągają nas do sił, ludzi i układów życiowych pasujących do naszych głównych myśli.
Mówiąc wprost: nasze myśli wpływają na nasz własny obraz, siłę życiową i ilość pieniędzy, którymi dysponujemy w życiu. Zadaj więc sobie pytanie: Czy uważasz się za osobę mającą powodzenie w finansach i żyjącą w dobrobycie?
Jaką finansową rzeczywistość stwarzasz sobie codziennie za pośrednictwem twoich zwyczajowych toków myślowych i przekonań?
W ceremonii haipule, której uczysz się traz pokażę ci, w jaki sposób możesz stworzyć trwały stan świadomości, który ukierunkuje i utrzyma twoje dążenia na pożądanym materialnym poziomie. Jednak najpierw chcę dokładniej poznać twoje
chwilowe przekonania dotyczące pieniędzy.

wtorek, 26 października 2010

Czwarta tajemnica. Waiwai - swobodne osiągnięcie materialnego dobrobytu


Polinezyjskie słowo określające dobrobyt i szczęście znaczy również: źródło, z którego obficie płynie słodka woda. Hawajczyk Frank Kawaikapuokalani Hewett wyraził to następująco: Wai to słowo oznaczające słodką wodę, drogocenne źródło życia. Jeżeli ktoś na swojej ziemi posiadał źródło słodkiej wody, był bogaty. Z punktu widzenia huny widzimy wyraźnie, iż metaforyczna właściwość swobodnego przepływu jest istotnym czynnikiem składowym dobrobytu. W wielu kulturach na świecie życie w dostatku rozumiane jest jako swobodny byt, a nie walka o przeżycie.
W nstępnych postach, w których opiszę specjalne techniki finansowej manifestacji, zajmiemy się tym, co huna rozumie pod pojęciem naturalnego ludzkiego stanu bogactwa.
Zauważymy przy tym, że z natury ściśle połączeni jesteśmy z uniwersalnym strumieniem dobrobytu. Powinniśmy jedynie nauczyć się, w jaki sposób możemy poszerzyć nasze uczucie brania udziału w strumieniu finansowej energii, w celu otworzenia dla siebie ciągłego przepływu z Po (świat niewidzialny) do A'o (świat materialny).
Przede wszystkim chodzi o to, abyśmy pozwolili w naszym życiu codziennym na swobodne manifestowanie się bogactwa za pośrednictwem wprowadzania do najgłębszego poziomu wolnego przepływu potrzebych rzeczy, właściwych układów i pomocnych ludzi.
Deepak Chopra krótko i zwięźle wyjaśnia, że bogactwo jest doświadczaniem, iż nasze potrzeby i życzenia spełniane są spontanicznie i bez wysiłku. Na zakończenie dodaje, że w takim stopniu będziemy beztroscy, w jakim doświadczymy w życiu tego swobodnego przepływu. Nasze życie stanie się wtedy wyrazem nieograniczonej miłości.
Następnie tłumaczy zależność: Im lepiej rozumiesz, kim jesteś jako energetyczna istota — integralną częścią kosmicznego prądu — tym bardziej będziesz zauważać, iż twoje materialne życzenia stają się rzeczywistością. Jeżeli życzysz sobie większego dobrobytu i utrzymujesz myśli o tym na wyższym poziomie energetycznym, wtedy częstotliwość ta z pewnością wzniesie całe twoje życie na wyższy poziom. Jeśli rozpoznasz swój nieograniczony potencjał i dowiesz się, kim naprawdę jesteś, wtedy wiedza ta sama w sobie obejmie umiejętność realizowania każdego marzenia, ponieważ jesteś wieczną możliwością, nieograniczonym potencjałem tego wszystkiego, co jest i będzie.

poniedziałek, 25 października 2010

Siedem pozytywnych podstawowych zasad huny


Masz już pewne wyobrażenie, w jaki sposób w następnych postach będziemy usuwali negatywne przekonania, które mogą przeszkadzać ci w manifestowaniu tego, co chciałbyś osiągnąć w swoim życiu. W tym momencie nasuwa się pytanie: Jeśli nasze przekonania
rzeczywiście oddzielają nas od rzeczywistości i powodują wiele cierpień na tej planecie, dlaczego więc nie uwolnimy się od wszystkich przekonań? Czy jednak moglibyśmy żyć, nie wierząc w nic? Od zarania dziejów ludzkości filozofowie dyskutują nad tym, czy możemy porzucić nabyte w przeszłości przekonania i żyć w całkowicie pozbawionej upływu czasu chwili obecnej. Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych przekonań! Wiele naszych przekonań, nastawień i sądów, które wysyłamy w świat wewnętrzny, przeszkadza nam w pełnym cieszeniu się życiem. Dlatego też definitywnie powinniśmy usunąć jedno po drugim, aż uwolnimy się od nich wszystkich. Jeśli nie są nam przydatne, wyrzućmy je!
Z punktu widzenia huny istnieją pewne przekonania, które przynoszą nam wiele korzyści. Dają nam one ogromne możliwości poszerzenia naszej zdolności postrzegania dzięki temu, iż kierują naszą uwagę bezpośrednio na bezgraniczną rzeczywistość materialnego i duchowego universum oraz poza te wymiary.
Teraz chcę się zająć siedmioma podstawowymi zasadami huny, które przystosowałem do czasów, w których żyjemy. W czasie procesu haipule zasady te będą wspierały nas przy manifestowaniu tego, co jest rzeczywiście dla nas dobre. Reguły te powinniśmy jednak traktować jako narzędzia, które pomagają nam na drodze haipule.
Najlepiej byłoby, gdybyśmy w określonym punkcie ceremonii, wtedy gdy stapiamy się z najwyższą świadomością lub wielkim duchem, przynajmniej na chwilę pozbyli się wszystkich przekonań. Pomijając krótkie chwile transcendencji, skłaniamy się jednak do
postępowania za przekonaniami, które wydają się nam podstawą wytłumaczenia istoty życia na poziomie myślowym. Podstawowe przekonania są tym, co wysyłamy w świat zewnętrzny, i decydują o efektywności naszych zamiarów oraz ceremonii haipule.
Serge Kahili King stworzył prawdopodobnie najlepsze zestawienie zasad huny , a ja przedstawię je w następnych postach. Istnieją oczywiście jeszcze inne listy zasad huny, jednak nie chcę w tym miejscu przedstawiać wszystkich polinezyjskich tradycji rodzinnych. Poniższe reguły to uogólnienie przekonań występujących w całym świecie huny.
Różnica między zasadą a przekonaniem polega na tym, iż zasada jest abstrakcyjnym, logicznym i filozoficznym stwierdzeniem, natomiast przekonanie to stwierdzenie, które jest głęboko zakorzenione w naszym osobistym poczuciu życia. Podczas czytania listy powinieneś zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu zgadzasz się z poszczególnymi stwierdzeniami, ewentualnie: w jakim stopniu dana reguła jest odzwierciedleniem twoich zasad, nad którymisię zastanawiasz, czy możesz włączyć je do własnego obrazu świata.


Zasada pierwsza


Świat jest tym, za co go uważasz.
Nasze myśli i nastawienia aktywnie określają nasze doświadczenia. Jeżeli chcemy zmienić nasze życie, wtedy powinniśmy zmienić nasze przekonania i toki myślowe.


Zasada druga


Nie istnieją żadne granice.
Wszystko, co potrafimy sobie wyobrazić, jest możliwe. Jedyne ograniczenia w naszym życiu to te, które sami sobie stwarzamy.


Zasada trzecia


Energia podąża za uwagą.
Użyczamy energii temu, na czym się koncentrujemy, i w ten sposób, na podstawie naszych przyzwyczajeń myślowych, określamy nasz los. Aby zmienić nasze życie, powinniśmy skierować uwagę w inną stronę.


Zasada czwarta


Teraz jest moment siły.
Na poziomie materialnym wszystko dzieje się w obecnej chwili. Jeżeli chcemy manifestować nasze marzenia, wtedy powinniśmy koncentrować się na chwili obecnej.


Zasada piąta


Kochać to być szczęśliwym z samym sobą.
Abyśmy mogli głęboko kochać innych w sensie aloha, wtedy najpierw powinniśmy nauczyć się pozostawania w harmonii i szczęściu z naszym własnym wewnętrznym ja.


Zasada szósta


Cała moc pochodzi z wnętrza.
W celu pozyskania większej ilości siły powinniśmy najpierw nauczyć się otwierania naszej świadomości na obecność ducha w najgłębszym rejonie naszego jestestwa.


Zasada siódma


Skuteczność jest miarą prawdziwości.
Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie naszych celów. Zawsze chodzi jednak o to, czy dana metoda zdziała coś dla nas samych i innych.


Siedem zasad lub przekonań huny w odniesieniu do uniwersum, w którym żyjemy, to założenia posiadające wielką moc. Ponieważ opierają się na głębokiej szamańskiej wiedzy o świecie, większość ludzi ponownie spontanicznie odkrywa w nich własne duchowe doświadczenia. Z drugiej strony, w naszym współczesnym, naukowym świecie prawie wcale nie nauczyliśmy się patrzenia na rzeczywistość pod tym kątem. Od pradawnych czasów jedynie mistycy i szamani spoglądali na świat w ten sposób. Obecnie od pewnego czasu naukowcy potwierdzają te założenia. Przyjrzymy się dokładniej wszystkim założeniom, aby rozpoznać bezpośrednie odniesienie do życia i umiejętności, które manifestują nasze własne życzenia.

niedziela, 24 października 2010

Odkrycie obciążających przekonańPierwszy krok w procesie uwalniania się polega na przeniesieniu się do poszerzonego stanu świadomości haipule, zanim jeszcze zaczyna się właściwe usuwanie projekcji. Z punktu widzenia huny, budzi się wtedy twój umysł Lono, który rozpoznaje określone negatywne przyzwyczajenia, które rozwinęły się w ciągłe strumienie myśli. Ku utrzymuje je w przekonaniu, iż w jakimś sensie są użyteczne.
Proces uwalniania pozwala nam spojrzeć na nasze przyzwyczajenia w świetle Wyższego Ja. Dzięki temu w zintegrowanym stanie świadomości możemy stwierdzić, iż negatywne nastawienia nie przynoszą nam żadnej korzyści i pozbyć się ich. Decydujące znaczenie ma przy tym fakt, że to nagłe poznanie z punktu widzenia huny możliwe jest tylko wtedy, gdy nasze wyższe, duchowe Ja, Akua lani, będzie świadomie włączone do postrzegania Ku-Lono.


Identyfikowanie negatywnego przekonania lub nastawienia:


l. Usiądź na dziesięć minut, weź do ręki długopis i papier. Usadów się wygodnie w miejscu, gdzie znajdziesz trochę spokoju i ciszy. Wykonaj medytację haipule, która prowadzi do całościowego postrzegania ciała (wcześniejsze posty), i otwórz się na uzdrawiające informacje ze strony Wyższego Ja.
2. Skoncentruj się teraz na określonej osobie, sytuacji, organizacji lub innym aspekcie świata zewnętrznego, który często cię złości lub wywołuje strach, wrogość lub inne negatywne emocje. Ważne przy tym jest, że chodzi tutaj o negatywną emocjonalną energię ogarniającą cię za każdym razem, gdy myślisz lub spotykasz się z daną sytuacją albo osobą.
Silna reakcja jest dowodem na to, że twoje wewnętrzne Ja zainwestowało coś osobistego w to negatywne uczucie.
3. Zadaj sobie teraz mały, lecz istotny dla sprawy trud i zapisz na papierze, o jaką osobę lub sytuację chodzi, jakie uczucia w tobie budzi, dlaczego tak się dzieje i co powinna zrobić, aby polepszyć sytuację. Podstawowy schemat do tego wygląda następująco:


Stwierdzenie, kto lub co mnie złości


Ta osoba lub organizacja itd........................ (nazwa) budzi we mnie uczucie ........... (złości, strachu, smutku, zmieszania...), ponieważ .................................
Ważne jest zapisanie myśli, ponieważ świadomość właśnie na progu samopoznania zrobi wszystko, aby przeszkodzić ci w odkryciu prawdy o samym sobie, zakładając, iż nie będziesz potrafił jej poznać i odpowiednio się nią zająć.


A oto kilka przykładów uwydatniających podstawową ideę:


l. Joe zasmuca mnie i denerwuje, ponieważ niedostatecznie mnie kocha.
2. Bank światowy denerwuje mnie, ponieważ niedostatecznie troszczy się o świat.
3. Kathy rani moje uczucia, ponieważ za mało pracuje w celu zdobycia pieniędzy na utrzymanie nas.
4. Przemysł rozrywkowy denerwuje mnie, ponieważ ciągle konfrontuje mnie z dużą ilością seksu.
5. Josh jest odrażający, ponieważ ciągle chce udowodnić, że jest lepszy niż inni.

Spirala hipnotyczna