Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

czwartek, 18 grudnia 2008

Jak nauka języka obcego




Percepcji pozazmysłowej nie uczy się jak jakiegoś nowego talentu, lecz raczej jak nowej umiejętności dla wypełnienia szczególnych, pozostających ze sobą w związku zadań. Jeśli
znajdziecie się Państwo w sytuacji, która wymaga nowych rozwiązań, będziecie się musieli nauczyć dopasowywać waszą pp do nowych warunków. Proces ten daje się porównać z nauką języków obcych: nie uczycie się ogólnego mówienia językiem obcym, lecz uczycie się francuskiego, rosyjskiego, włoskiego itd. (Jednak nauczenie się jednego języka obcego ułatwia naukę drugiego).
Można to przyrównać do uczenia się pisania na maszynie. Najpierw uczymy się obsługi maszyny do pisania, a później  zależnie od tego, czy pracujemy u lekarza, adwokata czy też w przemyśle – oprócz manualnych sprawności musimy nauczyć się terminologii fachowej, potrzebnej na tym stanowisku.
W długotrwałym procesie polepszania Państwa pp rozpoznacie kryteria pozwalające odróżnić pomyłki od prawidłowych impresji. Można to osiągnąć dzięki długiej praktyce, podczas której stale stosuje się pp, zwracając uwagę na błędy i zapamiętując ich cechy, aby rozpoznać je w przyszłości.
Należy wspomnieć o paradoksie, na który się Państwo natkniecie. Aby doświadczyć impresji pp, trzeba osiągnąć stan
umysłowej pustki, ponieważ każde logiczne myślenie zakłóca ten proces.
Dla oceny prawidłowości impresji pp konieczny jest dar obserwacji i logicznego myślenia. Taki stan czujności z kolei nie pozwala na funkcjonowanie pp. Aby dysponować pp, trzeba uciszyć myślenie, ale wtedy zmniejsza się czujność i można łatwo przeoczyć błędy. Z powodu tego paradoksu musicie Państwo w zaawansowanym treningu pp nauczyć się przechodzić z jednego stanu umysłu w drugi.
W “głębszym" stanie odprężenia otrzymacie Państwo impresje, następnie wejdziecie w stan wyższej czujności i ocenicie niezawodność waszych informacji. Jeśli będzie konieczne pozyskanie dodatkowego upewnienia się, powrócicie do “głębszego" stanu itd.
Proszę pamiętać: informacje pp przeżywane są w najróżnorodniejszych formach. Można je przeżyć jako wizualny obraz – co jest zawsze pożądane, ponieważ jest to najskuteczniejszy nośnik informacji. Ale i inny zmysł (lub nawet reakcja motoryczna) może współdziałać z pp. W ostatnio
wymienionym przypadku pp steruje naszym zachowaniem. Innym razem informacja pp będzie przeżyta w symbolicznej formie i musimy nauczyć się tłumaczyć symbole. Mają one w różnych przypadkach różne znaczenie, zależnie od wewnętrznej struktury umysłu, wspomnień i asocjacji.
Ten sam symbol ma często dla różnych ludzi różny sens. Na przykład widok świecy może oznaczać śmierć (dla kogoś, kto brał udział w ceremonii pogrzebowej) lub chrzciny (dla członków innej rodziny, która z tej okazji świętowała przy świecach).

5 komentarzy:

Pan Biznesik pisze...

Afirmacje językowe stosowałeś kiedyś? Mi pomogły i znacznie przyśpieszyłem proces nauki języka. Teraz siębiorę za niemiecki.

Irena Kawala pisze...

Nie byłbym taki przekonany że hipnoza to dobry sposób do nauki języków obcych. Zresztą nawet nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek stosował taką metodę. Jak dla mnie najlepszym sposobem jest zapisanie się na kurs językowy https://lincoln.edu.pl/warszawa i tylko wtedy mamy pewność, że dobrze nauczymy się języka obcego.

Agata Borowska pisze...

Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

Dagmara Fafińska pisze...

Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

Wojciech Roszkowski pisze...

Ogólnie sama nauka języków obcych moim zdaniem jest dość ważna i przede wszystkim mowa tu o języku angielskim. Ważnym jest także to, aby nasi nauczyciele języka angielskiego także się doszkalali. Fajnie o takich szkoleniach napisano w http://jobtime.pl/porada/7/223/Szkolenia-dla-nauczycieli-jezyka-angielskiego---gdzie-szukac.html i muszę przyznać, że na pewno jest to potrzebne.

Spirala hipnotyczna