Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 11 kwietnia 2010

Choroba

W każdej dyskusji na temat zdrowia musi znaleźć się kilka słów o je­go przeciwieństwie, chorobie. Lista podana w dalszej części tekstu obej­muje dolegliwości najczęściej spotykane w codziennej praktyce klinicznej. W następnych kilku częściach omówię te dolegliwości i wyjaśnię, jak środowisko medyczne zwykle sobie z nimi radzi - jest to podejście konwencjonalne, z którym niekiedy się zgadzam. Później przed­stawiam swoje własne podejście, czasami niekonwencjonalne i - jak są­dzę - często bardziej skuteczne.
Po omówieniu problemów najczęściej spotykanych, resztę publikacji po­święcę doskonaleniu zdrowia i zachowaniu młodości. Na koniec podam argumenty przemawiające za stosowaniem pewnej techniki oddziaływania psychicznego, która pozwala to wszystko urzeczywistnić. Ty sam, Czytel­niku, uznasz, czy w twoim przypadku owa technika sprawdza się, czy nie, lecz nie można o tym decydować bez jej wypróbowania. Jeżeli ktoś przeczyta tę publikację bez sprawdzenia, co ona proponuje, to traci czas. Je­śli natomiast chcemy przynajmniej poddać próbie jej sugestie - czytajmy dalej; przed nami prawdziwe zdrowie i poczucie nieustannej młodości.
Najpierw jednak zajmiemy się sprawami chorób i sposobami ich rozu­mienia, zarówno konwencjonalnego, jak i niekonwencjonalnego. Oto typy pacjentów spotykanych w mojej codziennej praktyce lekarskiej. Są to lu­dzie:
- z nadciśnieniem, chorobą wieńcową i naczyń mózgowych, to znaczy z wysokim ciśnieniem krwi, zagrożeni zawałem serca i udarem mózgu,
- cierpiący na choroby nowotworowe,
- cierpiący na bóle mięśni i stawów, bóle kręgosłupa i inne zaburze­nia układu ruchu,
- cierpiący na depresje, stany lękowe, zakłócenia snu (głównie bez­senność) i inne zaburzenia psychiczne,
- cierpiący z powodu skutków picia alkoholu, nadużywania leków i środków odurzających oraz palenia tytoniu,
- z problemami wagi ciała, zbyt dużej lub zbyt małej - zwykle nad­wagi; tacy, co narzekają „Nic nie jem, a nie mogę schudnąć",
- przemęczeni, bez żadnego uzasadnienia medycznego. Uskarżają się: „Dlaczego jestem ciągle taki zmęczony?"
- z różnymi problemami seksualnymi,
- cierpiący z powodu stresu i „zespołu wypalenia wewnętrznego"
- z zaburzeniami czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego najczęściej chorzy na cukrzycę,
- z chorobami układu pokarmowego, takimi jak biegunka, choroba wrzodowa i inne zaburzenia związane ze złym trawieniem,
- cierpiący z powodu różnych zakażeń,
- chorzy, którzy doznali obrażeń ciała w domu, w pracy lub w wy­padku drogowym.
Rozważmy teraz te dolegliwości szczegółowo, poświęcając więcej uwagi tym schorzeniom, które najczęściej nękają nasze społeczeństwo.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna