Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 20 lutego 2011

Celowe pogrążanie się w marzeniach


Poświęć trochę czasu na przypomnienie sobie bardzo szczegółowo stanu w którym byłeś, zanim powstało u ciebie dane schorzenie czy problem.

Celowe pogrążanie się we wspomnieniach, aby uzyskać leczniczy efekt, to jedna z najbardziej zaniedbywanych praktyk na polu uzdrawiania. Uzdrowiciele, bardzo często nieświadomi tego faktu, zdają się na pamięć ciała. Jest bardzo niewielu takich, którzy wykorzystują funkcję pamięci świadomie. Ignorowanie pamięci w procesie uzdrawiania można porównać do próby zbudowania domu, bez odnoszenia się do podstawowych zasad budownictwa. Oczywiście można tego dokonać, ale w ten sposób jest to o wiele trudniejsze zadanie.
Każdy z nas przeżył w swoim życiu czasy lepszego i gorszego samopoczucia, przynajmniej mówiąc relatywnie. Wierzę, że ciało pamięta każdy najmniejszy detal tych doświadczeń, aż do poziomu komórkowego. Nikt tak naprawdę nie wie, czy to twierdzenie jest prawdziwe, ale jedno jest pewne: jeśli wyobrażasz sobie, że twoje ciało może pamiętać absolutnie o wszystkim, to zachowuje się ono tak, jakby rzeczywiście mogło tego dokonać.
Kiedy prowadziłem praktykę hipnoterapeutyczną, odkryłem, że jedną z najlepszych metod na dopomożenie danemu człowiekowi w odzyskaniu zdrowia było powrócenie do wspomnienia z czasów, kiedy jego dolegliwość jeszcze nie istniała, lub do czasów, kiedy jego zdrowie było w bardzo dobrym stanie. Kluczem do uzdrowienia w takich wypadkach było jak najdokładniejsze odtworzenie wspomnień tego rodzaju. I nie oznacza to wyłącznie pamięci wizualnej. Ciało pamięta wszelkie dane pochodzące ze wszystkich zmysłów. Osobiście podejrzewam, że ciało posiada nawet pamięć feromonalną.
Pracowałem kiedyś z człowiekiem cierpiącym na dolegliwość nazywaną obecnie „syndromem przemęczenia". Był on w tak kiepskim stanie, że z ledwością dotarł do mojego biura. Powiedział, że tradycyjna medycyna i terapie w ogóle mu nie pomogły, co spowodowało, że zdecydował się skorzystać z moich usług. Co niezwykłe, udało mi się przywrócić mu energię i wigor w ciągu jednej sesji. Kiedy rozmawialiśmy o jego przeszłości, wspomniał, że kiedyś całkiem nieźle grał w koszykówkę, więc pomogłem mu przypomnieć sobie jego najlepszy mecz. W trakcie pierwszej sesji poprosiłem go, aby przypomniał sobie wszystkie obrazy, dźwięki, zapachy, smaki, wrażenia dotykowe i odczucia, które następowały w chwili, kiedy przygotowywał się do meczu, oraz te, które miały miejsce podczas jego trwania, a także te, które były związane ze świętowaniem zwycięstwa. Pod koniec sesji mężczyzna był pełen energii i czuł się lepiej niż kiedykolwiek dotąd. Jednakże jego problem sięgał nieco głębiej. Rozwiązanie jego życiowych problemów, które doprowadziły go do stanu wyczerpania, zabrało nam kilka dodatkowych sesji, lecz zawsze, kiedy pomiędzy nimi poczuł się on wyczerpany, przywoływał wspomnienie tego meczu i w bardzo krótkim czasie ponownie nabierał wigoru.
Chcąc użyć samemu tej techniki, najpierw załóż (wyobraź sobie), że twoje ciało pamięta wszystko. Potem poświęć trochę czasu i celowo przypomnij sobie wszelkie szczegóły z czasu, kiedy nie miałeś jeszcze problemu, który trapi cię teraz, albo z chwili, kiedy czułeś się naprawdę dobrze, lub też użyj jakiegoś innego podobnego wspomnienia. Postaraj się, aby twoje wspomnienie było bardzo obrazowe i dotyczyło wszystkich zmysłów, szczególnie, jeśli chodzi o czynności fizyczne, takie jak bieg czy chód, taniec, zmiana postawy ciała i tym podobne. Zawrzyj w nim również pozytywne odczucia emocjonalne. Ponieważ pamięć działa na bazie skojarzeniowej, początkowo mogą się pojawiać jedynie oderwane i pozornie niepowiązane ze sobą strzępki informacji. Zwykle będą to elementy, które najsilniej pobudziły zmysły. Utrzymywanie na nich uwagi pomoże ci w odtworzeniu innych, bardziej szczegółowych wspomnień. Jeśli chcesz, możesz użyć swojego umysłu do poukładania wszystkich tych obrazów i odczuć w kolejności chronologicznej, ale nie jest to konieczne. Celem tego ćwiczenia jest przywołanie wspomnień, które pomogą ci zmienić twój obecny stan emocjonalny, fizyczny i mentalny, a także pomogą twemu ciału wywołać reakcje obronne w systemie immunologicznym, odprężyć się, wzmocnić swoją siłę, potencję seksualną czy cokolwiek innego, czego dotyczy użyte przez ciebie wspomnienie. Pomoże ci to wywołać nastawioną na uzdrawianie reakcję ciała, która będzie przechowywana w pamięci i używana w teraźniejszości. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż zauważysz choćby najmniejsze zmiany w swoim stanie. Potem, o ile masz na to czas, kontynuuj tę czynność, lub też zaplanuj kolejny raz, kiedy powrócisz do tego ćwiczenia. Wykonując to ćwiczenie, nie oczekuj cudów (choć bądź przygotowany na wypadek, gdyby się jednak zdarzyły). Zwracaj uwagę na najmniejsze nawet zmiany, są one bowiem dowodem na to, że twoje działania przynoszą jakiś postęp. Być może okaże się, że musisz popracować również nad innymi obszarami swego życia, aby zmniejszyć swój ogólny poziom stresu, ale pamiętaj, że ta technika może być bardzo pomocna w mobilizowaniu uzdrawiających zasobów twego ciała.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna