Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

środa, 25 sierpnia 2010

Ćwiczenie 2


  • Ćwiczenie to wzmacnia oddychanie witalne przez trening mięśni brzucha.
W tym celu przybieramy albo pozycję rozluźnioną, jak w ćwiczeniu podstawowym, albo stajemy prosto. Rozpoczynamy trzyczęściowe ćwiczenie mięśni brzucha.


1. Pochylamy ciało do przodu, dłonie opierając na udach. Wydychamy powietrze przez 7 sekund. Następnie licząc do czterech tak silnie wciągamy brzuch, jakbyśmy chcieli dotknąć pępkiem kręgosłupa. Pozostajemy z wciągniętym brzuchem przez 3 sekundy, potem prostujemy się i przez 7 sekund głęboko wciągamy powietrze.


2.To ćwiczenie najlepiej przeprowadzać w pozycji wyprostowanej. Ręce kładziemy na biodrach z kciukami do przodu, uwypuklamy klatkę piersiową. Potem przez 7 sekund tak wciągamy brzuch, żeby podniósł w górę przeponę, następnie robimy powolny i głęboki wydech, liczymy od 1 do 3 i powtarzamy ćwiczenie jeszcze pięć razy. Należy je wykonywać dwa razy dziennie.


3. Krążenie brzuchem jest trudniejsze, ale da się je opanować w miarę ćwiczenia. Napinając kolejno mięśnie powoduje się „powolne krążenie brzucha wokół pępka". Po dwóch lub trzech takich krążeniach zmieniamy kierunek, tzn. jeśli przedtem brzuch krążył zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to teraz krąży w przeciwnym kierunku. Ćwiczenie trwa dwie minuty, powtarza się je dwa razy dziennie.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna