Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

piątek, 12 listopada 2010

Pierwszy krok: Radość w chwili obecnej
Gdy zaczynamy ceremonię haipule, wielu ludzi stwierdza, że przez głowę przechodzą im myśli o przeszłości i przyszłości i że trudno jest im skoncentrować się na chwili obecnej.
W jaki sposób więc najszybciej możemy przenieść się ze świata naszych myśli do postrzegania całego naszego bytu?
Jak wiesz, najlepszy sposób na zakotwiczenie się w chwili obecnej to skoncentrowanie się na oddechu i wrażeniach zmysłowych. Zawsze, gdy opanują cię myśli, zwróć uwagę na to, jak powietrze wpływa i wypływa przez twój nos. Czuj ubranie na skórze i bicie serca. Zwróć uwagę, jak siła ciężkości wpływa na twoje ciało, abyś mógł dzięki temu ześrodkować się w polu grawitacyjnym Ziemi. Spójrz na otoczenie, czuj zapach wdychanego powietrza.
Dostrój wszystkie zmysły do teraźniejszości i już jesteś w tu i teraz!
Huna wyraźnie podkreśla znaczenie chwili obecnej. Tylko tu i teraz możesz naprawdę przeżyć szczęście i spełnienie. Królestwo waiwai istnieje tylko tutaj i teraz. Jednak zbyt często i zbyt długo zajęci jesteśmy myśleniem o wszystkim, co musimy zrobić, i obciążamy się myślami o przyszłości. Nie mamy czasu na odprężenie się i cieszenie teraźniejszością. Nie staramy się o tę przyjemność, lecz przesuwamy obecną chwilę w przyszłość.


Kultura polinezyjska i wszyscy duchowi nauczyciele zalecają:
Zacznij doświadczać szczęścia tu i teraz. Jeżeli chcesz zdobyć pieniądze, dobre układy lub wspaniałą pracę, tak naprawdę chcesz być szczęśliwy. Błąd w rozumowaniu polega na tym, że nie stawiasz szczęścia na pierwszym miejscu. Gdybyś tak robił, wtedy wszystko inne przychodziłoby samo z siebie - mówi Deepak Chopra.
Bardzo ważne jest stawianie na pierwszym miejscu w chwili obecnej szczęścia i czystej radości jako energetycznych twórców dobrobytu, zamiast traktowania ich jako dobra, które możemy zdobyć dopiero wtedy, gdy będziemy bogaci. Dlatego też ceremonia haipule zaczyna się od skoncentrowania tu i teraz na własnym ciele. Dzięki temu możemy pozbyć się trosk i projekcji dotyczących przyszłości i przeszłości, trzeba jedynie nabrać głęboko powietrza i po prostu cieszyć się tym, że żyjemy w tu i teraz. Aby mieć pewność, że znajdujesz się tutaj, w chwili obecnej, powinieneś dać wyraźną wskazówkę całemu swojemu bytowi za pomocą stwierdzenia: w chwili obecnej świadomy jestem całego mojego jestestwa.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna