Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 6 lutego 2011

Kreatywne tłumaczenie
Jedyną wartością interpretacji w kwestiach leczenia jest to, jak dobrze wspomagają one to leczenie. Możesz interpretować symptomy, jak tylko chcesz.


Moja ulubiona definicja prawdy jest taka: „Prawda jest!". Jeśli założysz, że wszechświat jest nieskończony, to wszystko, co dodasz na koniec tej definicji, jest również prawdą, nawet, jeśli to coś zmyślisz. Tak więc każdy człowiek sam decyduje, co jest dla niego prawdą, a co nie, bazując na swym wychowaniu, poglądach, wierzeniach i nawykach. Za fakt uznaje się opinię, z którą zgadzają się dwie lub więcej osób. Bardzo często, kiedy coś się wydarza, ludzie tworzą opinie na temat tego wydarzenia.
Niestety, często te opinie są traktowane jakby były faktami. Możesz na przykład powiedzieć: „Niebo jest niebieskie". Wydaje się to niezaprzeczalnym faktem, ale na przykład naukowiec może powiedzieć „Nie, niebo nie ma żadnego koloru, a to, co widać jako niebieski kolor, to koniec spektrum załamanego światła słonecznego". Mistyk mógłby powiedzieć „Nie ma żadnego nieba, to wszystko jest tylko iluzją". Wszystko może być interpretowane w jaki sposób zechcesz.
Jeśli chodzi o leczenie, interpretacja może być najważniejszym czynnikiem, ponieważ leczenie danego symptomu zwykle opiera się o interpretację wyjaśniającą, co jest jego przyczyną. Z punktu widzenia uzdrawiania wartość interpretacji zależna jest od tego, jak dobrze wspiera ona proces uzdrawiania. Możesz interpretować symptomy, jak tylko ci się podoba, lub też możesz przyjąć interpretację jakiegoś autorytetu. Jednakże z bardzo pragmatycznego punktu widzenia najbardziej użyteczną interpretacją, z jaką się spotkałem, jest wyjaśnianie wszelkich symptomów i zmian chorobowych w organizmie poprzez odniesienie się do stresu na poziomie fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Zaletą tej interpretacji jest to, że możesz natychmiast zacząć nad czymś pracować, używając wszelkich dostępnych środków i każdej możliwej pomocy. Dodatkowo takie podejście pozwala uwolnić bardzo wiele strachu i poczucia bezradności, a na dodatek pozwala użyć w procesie uzdrawiania wszystkich dostępnych form terapii. Niezależnie od tego, czy używasz tej, czy jakiejś innej interpretacji, pamiętaj, że zawsze możesz wybrać swoją własną - taką, która wpędzi cię w poczucie bezradności, lub też taką, która zwiększy twoją efektywność.
Podam konkretny przykład: nabawiłem się kiedyś tego, co lekarze nazywają zaawansowanym zapaleniem płuc. Postanowiłem, że zinterpretuję źródło tej choroby jako bardzo ciężki wewnętrzny stres. Oczywiście brałem antybiotyk, bowiem wiedziałem, że pomoże mi on obniżyć poziom napięcia w organizmie, ale stosowałem również bardzo wiele innych niekonwencjonalnych technik, a wszystkie one miały jeden cel - uwolnić napięcie z mojego ciała. Ostateczny efekt był taki, że po trzech tygodniach zapalenie płuc minęło bez śladu, a ja czułem się tak dobrze, jak nigdy wcześniej.

1 komentarz:

sim only plans pisze...

hi.....nice video i like it

Spirala hipnotyczna