Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

sobota, 12 lutego 2011

Uzdrawianie poprzez wytyczne
Wytyczne są rozkazami, poleceniami, dyrektywami albo instrukcjami, które dajesz do wykonania swojemu ciału. Mówisz mu, co ma robić, a w niektórych przypadkach, jak powinno to zrobić. Prawdopodobnie znasz dobrze tę technikę, bowiem prawie każdy czasami powtarza samemu sobie słynne powiedzonko „Tylko spokojnie!" czy „Tylko się nie denerwuj!". Równie dobrze możesz powiedzieć „Zdrowiej!" albo „Czuj się dobrze!". Naprawdę zdumiewającą rzeczą jest fakt, że wydawanie swemu ciału takich poleceń, przy jednoczesnym oczekiwaniu pozytywnego rezultatu, może wywołać jego reakcję prawie w tej samej chwili, kiedy polecenie zostanie wydane. Wiele razy moje ciało zaczynało objawiać symptomy przeziębienia, bólu w krzyżu, zakwasów w mięśniach, mdłości czy bólu głowy. Zawsze w takim przypadku mówiłem: „Zostaw to!" albo „Powstrzymaj to!", a wszelkie symptomy znikały prawie natychmiast. Pewnego razu moja żona dostała wyraźnych objawów grypy. Powiedziała wtedy: „Ciało, powstrzymaj to natychmiast! Nie mam na to czasu, więc pozostań zdrowe!". I symptomy błyskawicznie zniknęły. Oczywiście, moja żona jest bardzo silną kobietą i wcale nie dziwi mnie, że jej ciało posłuchało ją bez chwili ociągania. Będąc na jego miejscu, zrobiłbym tak samo.
Krótkie wytyczne działają dobrze, ale możesz być jeszcze bardziej kreatywny. Tak samo jak w przypadku afirmacji, wytyczne będą działały lepiej, jeśli poprze się je jakimś obrazowym skojarzeniem. „Dobra, ciało, chcę wzmocnić system odpornościowy. Dawaj tam te limfocyty (możesz je sobie wyobrazić na przykład jako maleńkie odkurzacze czy cokolwiek innego) i niech wyczyszczą ten cały śmietnik i upewnij się, że przeciwciała zwalczą wszelkich najeźdźców. Chcę mieć całkowity porządek i poprawne działanie w systemie immunologicznym. Wiesz, co masz robić. A jeśli będzie ci potrzeba jakichś zapasów, to pędź z tym do mnie.
Kontaktuj się z mózgiem, jeśli będziesz czegoś potrzebować. Po prostu to załatw. Stokrotne dzięki". Jak widzisz na tym przykładzie, wcale nie musisz stosować wobec swojego ciała jakichś formalnych zwrotów.

1 komentarz:

sim only deals pisze...

great close up - and colour!!

Spirala hipnotyczna