Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 29 sierpnia 2010

Inne ćwiczenia jogi


1. Oddychanie siłowe
W pozycji rozluźnionej leżymy płasko na podłodze, ręce lekko odsunięte od ciała, nogi nieco rozchylone. Z zaokrąglonymi wargami wypychamy powietrze z płuc. Następnie robimy przerwę w oddychaniu, tak długo, jak to jest możliwe bez wysiłku, przeciętnie od 3 do 6 sekund, zanim ponownie weźmiemy głęboki oddech, przenosząc ciśnienie powietrza z klatki piersiowej w dół, do brzucha. Przy wydechu znów przepychamy powietrze do piersi, następnie robimy wydech, sugerując sobie przy tym:


Wszystko, co nieczyste, opuszcza moje ciało, mój umysł i moją duszę.


Przy kolejnym wdechu po kilku sekundach wyobrażamy sobie:


Wdycham nową siłę żywotną, moje ciało, umysł i duszę wypełnia nowa siła witalna.


To ćwiczenie wykonujemy kilka razy dziennie.


2. Oddychanie uspokajające nerwy
Są to dwa ćwiczenia oddechowe, wykonywane w pozycji stojącej, rozluźnionej:


Ćwiczenie 1
Wykonując długi i głęboki wdech prostujemy początkowo ręce do przodu, następnie powoli zbliżamy je do ramion, zaciskając dłonie w pięści. Drżenie mięśni występujące przy zbliżaniu pięści do ramion, jest reakcją normalną. Gdy dotkniemy pięściami ramion, kończymy wdech i zatrzymujemy powietrze. Nie oddychając, prostujemy i zginamy ręce z zaciśniętymi pięściami 4 razy, do przodu i do ramion. Następnie opuszczamy rozluźnione ręce i powoli wydychamy powietrze. Ćwiczenie to wykonujemy 2-3 razy dziennie.


Ćwiczenie 2
Uwypuklając klatkę piersiową, ćwiczący głęboko wdycha powietrze przez nos do brzucha. Następnie składa ręce na splocie słonecznym (na wysokości żołądka) i dotyka z lekka językiem dolnych zębów. Zatrzymuje powietrze na około 5 sekund, następnie wypycha je z przerwami co 3 sekundy przez zaokrąglone wargi. Najlepiej ćwiczyć 5 razy dziennie, przy każdym ćwiczeniu wykonując 5 wdechów.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna