Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 1 sierpnia 2010

Stosowanie treningu autogennego

Zapobieganie skutkom stresu i chorobom cywilizacyjnym uznaje się za podstawową dziedzinę stosowania TA. Ruch, wysiłek fizyczny i racjonalne odżywianie mogłyby, łącznie z TA, stać się podstawą medycyny prewencyjnej. Człowiekowi zdrowemu TA pomaga zapobiec wielu chorobom, zwłaszcza stabilizuje samopoczucie ludzi, którzy jeszcze nie są chorzy, ale już nie czują się w pełni zdrowi. TA - sam albo łącznie z innymi zabiegami psychoterapeutycznymi - może mieć korzystny wpływ przy zaburzeniach psychicznych, pod warunkiem, że pacjenci są jeszcze w stanie stosować autosugestię. Wreszcie TA może być pomocny również przy leczeniu chorób organicznych.
W poniższych postach podam przykłady sformułowań stosowanych w ważniejszych dziedzinach, w których korzysta się z TA. Są to jednak tylko zwroty orientacyjne, nie muszą być stosowane dosłownie, jeśli sformułowanie indywidualne, które bardziej odpowiada ćwiczącemu, spełnia ten sam cel.
Nie ma możliwości szczegółowego omówienia każdego zastosowania treningu; zadowolimy się kilkoma podstawowymi przykładami, które jednak nie wyczerpują wszystkich możliwości stosowania TA.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna