Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

czwartek, 5 sierpnia 2010

TA dla zdrowych

Zdrowemu człowiekowi TA pomaga w osiągnięciu bardziej zrównoważonego stosunku do życia, co pozwala mu łatwiej poradzić sobie z problemami i kłopotami dnia codziennego. Trening wzmacnia wydajność jego pracy, zdolność koncentracji i pamięć, a jednocześnie umożliwia uzyskanie stanu krótkiego relaksu niejako „na zamówienie". Nie ma prawie takiej sytuacji życiowej, w której TA nie byłby pomocny. Sugestie każdorazowo zależą od okoliczności. Osoba przestrzegająca zasad tworzenia sformułowań sugestii zawsze znajdzie zwrot odpowiadający jej problemowi.
Ale już nawet ćwiczenia podstawowe przyczyniają się do łatwiejszego i bardziej skutecznego radzenia sobie z życiem. Oto kilka przykładów sugestii, przydatnych w życiu codziennym:


• Odprężenie i krótka drzemka „na zamówienie", np. w czasie przerwy obiadowej, pomagają pokonać „martwy punkt" i tak znakomicie odświeżają, że często udaje się zrezygnować z wypicia filiżanki kawy po obiedzie. Osoba, która opanowała ćwiczenia podstawowe, sugeruje sobie na zakończenie:


Śpię przez dziesięć minut głęboko i spokojnie, potem jestem wypoczęty i ożywiony


działanie tej formuły utrzymuje się przez kilka godzin.


• Wydajność pracy rośnie pod wpływem sugestii:


Praca idzie mi jak z płatka.


Aby pokonać opory wobec wykonywanej pracy oraz niechęć do nauki, stosujemy następujący zwrot:


Praca (nauka) dobrze mi idzie i sprawia przyjemność.


• Trudności w koncentracji i w zapamiętywaniu przy pracy umysłowej ustępują pod wpływem sugestii:


Pracuję uważnie. Wszystko pamiętam.
albo: Łatwo mi się myśli, wytrzymam i dopnę swego.• Wytrwałość korzystnie zwiększają sugestywne zwroty w rodzaju:


Osiągnę swój cel; Pracuję spokojnie, z radością i w skupieniu.


Pozwalają one na znaczne zwiększenie wydajności pracy. Sportowcom TA daje doskonałą możliwość przygotowania się do treningu i do zawodów oraz uzyskania dzięki temu przygotowaniu lepszych wyników. Dlatego TA stanowi dziś w sporcie część składową większości programów treningowych.
Przez tworzenie właściwej motywacji TA pozwala ponadto na pokonanie lub osłabienie zahamowań i oporów utrudniających uzyskanie najlepszych wyników sportowych.
Podsumowując, można stwierdzić: u osób zdrowych TA powoduje zasadniczą poprawę nastawienia do życia, budzi w każdej sytuacji pozytywne oczekiwania, usuwa paraliżujące negatywne wyobrażenia, lęki i zahamowania, a tym samym przyczynia się do większego zadowolenia z życia i wiary we własną przyszłość, do zauważania drobnych radości dnia codziennego i korzystania z nich, a jednocześnie do łatwiejszej akceptacji nieuniknionych przykrości, które spotykają każdego. W ten sposób TA pośrednio chroni również przed zaburzeniami psychicznymi i chorobami fizycznymi.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna