Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

wtorek, 23 marca 2010

Część druga: Sugestie


Jest to najistotniejszy moment każdej sesji hipnotycznej. To właśnie dzięki sugestiom możemy wpływać na swój umysł, zmieniając istniejące już w nas cechy charakteru i tworząc zupełnie nowe. To, jak ta część nagrania będzie brzmiała, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Musisz sobie dokładnie założyć, co chcesz osiągnąć. Możesz np. zapisać swoje cele na kartce i potem na ich podstawie tworzyć sugestie. Ze swojej strony mogę jedynie wytłumaczyć główne zasady, którymi powinno się kierować nagrywając sugestie, oraz podać swój własny, przykładowy skrypt.
Zacznijmy od kilku reguł:


Nie musisz już robić przerw tak jak w trakcie nagrywania pierwszej części (wprowadzenia w trans). Jest to nieistotne, ponieważ w tym momencie jesteś już w głębokim stanie relaksacji, co oznacza, że Twoja podświadomość jest mocno pobudzona, a przerwy w przekazie nic nie dadzą.


Nie musisz się wyjątkowo intensywnie wsłuchiwać w sugestie. Ważne, że Twoja podświadomość je słyszy.


Staraj się, aby były one bardzo wyraźne i żeby dokładnie precyzowały to, co chcesz osiągnąć.


Używaj jak najmniej negatywnych wyrazów (np. zamiast użyć określenia "złe", lepiej powiedzieć "niedobre", a zamiast "negatywne" "niepozytywne," itd.) Nie jest to jakaś żelazna zasada, aczkolwiek takie postępowanie jest bardzo zalecane.


Teraz podam przykładową część skryptu, dotyczącą sugestii. Przekonasz się, że jej stworzenie to tak naprawdę najprostsza część całego nagrania.


Sugestie: przykładowe skrypty.


Załóżmy, że chciałbyś się pozbyć zazdrości. O to jak brzmiałaby odpowiednia sugestia:
Zazdrość zostaje bezpowrotnie wyrzucona z Twojego ciała. Uczucie zazdrości jest Ci obce. Nic ani nikt nie jest w stanie sprawić, abyś poczuł zazdrość.


Proste, prawda? Im więcej podobnych zdań będzie zawierać nagranie, tym lepszy efekt. Możesz też powtórzyć to samo sformułowanie kilka razy, np.:


Uczucie zazdrości jest Ci obce. Uczucie zazdrości jest Ci obce. Uczucie zazdrości jest Ci obce. Uczucie zazdrości jest Ci obce. Uczucie zazdrości jest Ci obce...


Jeżeli byś chciał powiedzmy opanować stres na egzaminach, sugestia może być następująca:


Już nigdy więcej  nie będziesz bał(a) się egzaminów, ponieważ wiesz, że i tak sobie poradzisz. Podczas sprawdzianów wiedzy będziesz czuć się lepiej niż ktokolwiek inny.


Lub:


Nie boisz się egzaminów. Nie boisz się egzaminów. Podczas nich jesteś spokojna(y), ponieważ wiesz, że sobie poradzisz.


Może Cię zdziwić fakt, że dzięki sugestiom możesz nawet poprawić swoją pamięć, spostrzegawczość, itd. Dzieje się tak, ponieważ prawdziwym powodem słabej pamięci, czy spostrzegawczości, nie jest niski poziom inteligencji, a raczej pewne podświadome nastawienie do świata, które oczywiście można zmienić:


Każda rzecz, którą usłyszysz, lub której się nauczysz, pozostanie w Twojej pamięci na bardzo długo. Już nigdy nie będziesz musiał(a) się starać, aby sobie coś przypomnieć, ponieważ wszystko będzie Ci przychodziło bez wysiłku.


Możliwości są praktycznie nieograniczone. Ważne, żeby w sugestii można było WYRAŹNIE dostrzec, co chcesz osiągnąć i żeby zdania nie były przedstawiane w formie prośby kierowanej do samego siebie. Czyli np. sformułowanie: Nie chcę się stresować na egzaminach , jest niepoprawne. Sugestia musi być skonstruowana tak, aby z jej gramatycznej konstrukcji wynikało, że daną rzecz/cechę charakteru JUŻ OSIĄGNĘŁAŚ(-eś), lub ją na pewno osiągniesz w najbliższej przyszłości.


Rozpoczynaj więc swoje sugestie od wyrażeń typu:


- "Wiesz, że..." np.


Wiesz, że jesteś najprzystojniejszym mężczyzną na ziemi.


- "Już nigdy..." np.:


Już nigdy więcej nie będziesz się stresował na żadnym egzaminie


Takie zdania podkreślają stuprocentową pewność.


Jeżeli będziesz się trzymać wszystkich reguł, o których tu pisałem, Twoje sugestie będą ZAWSZE działać. Pamiętaj, że możesz w trakcie jednej sesji łączyć wiele sugestii, które nie muszą mieć ze sobą nic wspólnego, np.


"Już nigdy więcej nie będziesz się bać egzaminów. Uwielbiasz chodzić na egzaminy, bo są przyjemne. Już nigdy nie będziesz czuć się o nic ani o nikogo zazdrosna(y). Potrafisz poradzić sobie w każdej sytuacji. Wiesz, że jesteś atrakcyjna(y)..."


Itd. itd., można to ciągnąć w zasadzie bez końca. Zaleca się jednak, żeby sugestie trwały łącznie nie więcej niż 10 minut (to już BARDZO dużo - wystarczająco dużo, żeby przekazać kazdą potrzebną sugestię, zostawiając jeszcze trochę czasu w zapasie.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna