Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

poniedziałek, 20 września 2010

Tam, gdzie współczesna nauka spotyka się z huną


Jeszcze do niedawna, aby poprawnie przedstawić poglądy huny odnośnie wpływu świadomości na świat zewnętrzny, musielibyśmy w publikacji takiej jak ta zaprzeczyć współczesnemu zachodniemu spojrzeniu na świat. Tak się jednak szczęśliwie składa, iż
znajdujemy się właśnie w szczytowym punkcie radykalnego historycznego rozwoju, kiedy wieczna walka między nauką i duchem, światem materialnym i okultystycznym zbliża się do pozytywnego rozwiązania. Rezultat tych dążeń mógłby znacząco wpłynąć na zwiększenie się indywidualnych umiejętności każdego człowieka oraz wzrost społecznej harmonii.
Może słyszałeś już o empirycznych badaniach świadomości przeprowadzonych w Princeton i niezliczonych eksperymentach, które w ostatnim czasie bezspornie udowodniły istnienie sił świadomości posiadanych i stosowanych przez dawnych kahunów. Jeśli znasz już ten materiał i włączyłeś go do swojego naukowego spojrzenia na świat, możesz pominąć poniższy krótki fragment. Jeżeli jednak nie zapoznałeś się jeszcze z Princeton Engineering Anomalies Research Project Roberta Jahna, wtedy poniższe informacje z pewnością cię zainteresują. Opisują one przyszłościowe badania, które bardzo szybko zmienią nasz cały pogląd na świat. Przekazują nam naukowe potwierdzenie tego wszystkiego, czego można nauczyć się z tej publikacji.
W hunie wychodzi się z założenia, że dzienna świadomość człowieka posiada moc przeniesienia myśli i wyobrażonych obrazów (mana'o) w łączącą wszystko pramaterię, eter lub jak nazywają to Hawajczycy substancję aha. Poza tym te energetyczne informacje mogą wywierać bezpośredni wpływ nie tylko na materię, lecz także na myśli innych ludzi. Jeżeli to podstawowe polinezyjskie założenie jest poprawne, wtedy z całym naszym zachodnim, materialnym poglądem na świat znajdujemy się na straconej pozycji i sami okradamy się z naszej mocy, gdy twierdzimy, iż nasze myśli nie mają żadnego bezpośredniego wpływu na świat zewnętrzny, z drugiej jednak strony - jeśli wiara huny w aktywną moc ludzkiej świadomości, jej oddziaływania z otoczeniem i zmieniania go, okaże się błędna, wtedy cała tradycja zewnętrznych manifestacji jest tylko zabobonną grą myśli i okultystycznym urojeniem.
Prawdopodobnie wiesz, że w historii ludzkości wielu wybitnych uczonych i naukowców otwarcie przyznało, iż świadomie postrzegają obecność niewidocznej, lecz prawie namacalnej siły manifestacji. Izaac Newton, praojciec klasycznej zachodniej nauki, powiedział jednoznacznie, główną siłą doprowadzającą do zmian w tym świecie jest misterium kontroli ducha nad materią. Francis Bacon, ojciec nauki eksperymentalnej, żywo interesował się badaniem takich fenomenów jak telepatyczne sny, duchowe uzdrawianie, przenoszenie myśli i siła ducha podczas gry w kości.
Poza tym najwięksi fizycy dzisiejszych czasów, tacy jak Max Planck, Niels Bohr, Albert Einstein, Werner Heisenberg, Erwin Schrödinger i David Böhm pisali o tajemniczym wpływie świadomości na materialny świat i zewnętrzne zdarzenia. Jednak dopiero od niedawna nasze eksperymentalne metody są na tyle dokładne, aby wykazać, czy ludzki duch może wypromieniować z materialnego ciała aktualne energetyczne informacje, które wywierają na zewnętrzny świat statystycznie udowadnialne skutki.
Ostatnie 20 lat przyniosło olbrzymie postępy w dziedzinie badań nad świadomością.
w tym momencie można byłoby zacytować niezliczone badania przeprowadzane na całym świecie. Jednak prawdopodobnie pierwsze i jak do tej pory najpewniejsze eksperymenty, które naukowo dowiodły istnienie i sposoby zachowania się świadomości, zapoczątkowane zostały w 1979 roku przez Roberta Jahna. Profesor Jahn jest uznanym specjalistą w dziedzinie podróży kosmicznych i dziekanem raczej konserwatywnego Princeton School of Engineering and Applied Science. Stworzył on Princeton Engineering Anomalies Research Center For The Scientific Study Of Counsciousness - Related Physical Phenomena.
W późniejszych postach przedstawię wyniki dotychczasowych badań naukowych, które dokumentują prawdziwość całego procesu manifestacji obowiązującego w hunie.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna