Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

czwartek, 4 listopada 2010

Jak zmienić swoje nastawieniaJeśli stwierdzimy, że wiele naszych negatywnych przekonań i nastawień odnośnie dobrobytu i szczęścia sabotuje całe nasze życie, wtedy oczywiście powstanie pytanie, co możemy zrobić, by zmienić nasz własny obraz dotyczący pieniędzy. Odpowiedź na nie
zawarta jest w zdaniu: Widzimy to, w co wierzymy. Jeśli w procesie uwalniania jasno stwierdzimy, że jakieś przekonanie nam szkodzi, wtedy najczęściej upuszczamy je jak gorący kartofel.
Z pewnością pamiętasz, że w ramach wyobrażeń huny odnośnie naszych wewnętrznych procesów zajmowaliśmy się już tematem Ku. Wszyscy posiadamy system Ku, który w dużym stopniu działa automatycznie i na podstawie przyzwyczajeń - również pod względem głęboko zakorzenionych nastawień i przekonań, które opierają się na wcześniejszych doświadczeniach. Jeżeli chcemy uwolnić się od tych negatywnych programów, wtedy powinniśmy użyć racjonalnego umysłu Lono, aby jasno stwierdzić, iż dane założenie lub przekonanie pozbawione jest sensu. Następnie powinniśmy przekazać naszemu Ku życzenie zmiany. Nie wystarczy przy tym powiedzieć: Nie chcą już nigdy martwić się o pieniądze.
Zamiast tego powinniśmy zaproponować Ku jakieś pozytywne stwierdzenie: Jestem pozytywnie nastawiony do pieniędzy i oczarowany nimi! Jeśli będziemy powtarzać to dostatecznie często w połączeniu z pozytywnymi emocjami, wtedy wymienimy stare
przekonanie na nowe.
Inny przykład: Wielu ludzi podświadomie przekonanych jest o tym, że nie można jednocześnie być bogatym i duchowo rozwiniętym. Czy tak jest naprawdę? Trzymanie się tego przekonania pomaga ci w zdobywaniu pieniędzy czy też przeszkadza w tym? Jeżeli sprawdzisz to pytanie za pomocą logiki Lono i jasno stwierdzisz, że jesteś duchowo nastawiony, jednak jednocześnie chciałbyś być bogaty, wtedy powinieneś na nowo zaprogramować swoje przekonania, np. za pomocą stwierdzenia:
Mogę być duchowo rozwinięty i bogaty, albo: Moje duchowe życie będzie kwitło wraz ze wzrostem mojego majątku.
Gdy możesz już sformułować nowe przekonanie i wewnętrznie upewnić się, że to nowe stwierdzenie jest prawdziwe, wtedy (i tylko wtedy) możesz przekazać je systemowi Ku jako zastępstwo starej, negatywnej postawy.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna