Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

wtorek, 2 listopada 2010

Możesz robić wszystko i osiągnąć wszystko, czego sobie życzysz
Czy masz wrażenie, że odważne stwierdzenie: Nie istnieją granice tego, co mogę osiągnąć w życiu, odpowiada twoim głębokim przekonaniom? a może raczej negatywnie oceniasz swój potencjał przez trzymanie się przekonania: Istnieją wyraźne granice tego, co mogę osiągnąć w życiu!
Gdy byliśmy małymi dziećmi, nasi rodzice przesyłali nam własne wyobrażenia na temat tego, co możemy zrobić, i oczywiście - czego oni mogli dokonać w życiu. Większość rodziców raczej przekazuje dzieciom nastawienie: bądź ostrożny, zamiast zrób to, lub weź sobie to. Jak widzimy, dzieci przejmują panujące przekonania swoich rodziców i przyswajają je sobie.
Jakie nastawienie do ograniczeń mieli twoi rodzice? Czy wierzyli, że mogą dokonać wielkich rzeczy i spełnić swoje życiowe marzenia albo też mieli negatywny obraz samych siebie, który poważnie ograniczał ich w życiu? Zatrzymaj się na chwilę i wczuj w rolę swojego ojca. Pozytywnie czy negatywnie oceniał własne możliwości? Jaką korzyść przyniosło mu to nastawienie? Kim byłbyś, gdybyś zamiast tego wychodził z założenia: Nie istnieją dla mnie żadne granice! W podobny sposób sprawdź przekonania swojej matki lub innych ważnych dla ciebie osób z okresu dzieciństwa. Jakie stwierdzenia odnośnie pieniędzy przejąłeś od nich i co chcesz osiągnąć z ich pomocą?

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna