Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

środa, 8 grudnia 2010

Nie martw się
Stwierdziliśmy już, że powodem powstawania stresu jest przede wszystkim konflikt między rzeczywistym stanem otaczającego nas świata, a naszym mniemaniem, jaki powinien być. Rezygnując z takich wyobrażeń, możemy bezpośrednio odłączyć się od głównego powodu naszych napięć i fizycznych załamań. Proces uwalniania wprowadził cię już na właściwą drogę systematycznego obserwowania twoich negatywnych ocen i przezwyciężania ich, dzięki czemu możesz żyć w harmonii ze sobą i otoczeniem. Proponujemy ci teraz kontynuowanie tej pracy.
Stwierdziliśmy np., że człowiek chory fizycznie, prawie zawsze bardzo aktywnie (choćby nawet podświadomie) skrywa we wnętrzu negatywne emocje, które odnoszą się do niego samego, określonej osoby lub sytuacji. Proces uzdrawiania wymaga więc uwolnienia się od negatywnego nastawienia, odzyskania rezonansu z danym człowiekiem lub sytuacją. Dopiero wtedy i tylko wtedy znikną na stałe fizyczne objawy choroby.
Jeśli więc jesteś chory lub zestresowany, co szkodzi twojemu zdrowiu, wtedy od razu powinieneś zastanowić się nad tym, jakie napięcia spowodowały ten stan. Usiądź i zrób listę osób, w stosunku do których odczuwasz gniew, z powodu których złościsz się, które cię zasmucają lub wywołują w tobie inne negatywne uczucia. Uświadom je sobie za pośrednictwem zapisania ich na znanym ci już formularzu.


Uzdrawianie dysharmonii


Zapisz najpierw swoje wypowiedzi, po czym w głębi serca i duszy zastanów się, jakie przekonanie skrywa się za nimi:


1. Czy to przekonanie (ponieważ...) jest prawdziwe?
2. Co daje mi trzymanie się tego przekonania?
3. Kim byłbym/byłabym bez tego przekonania?
4. Odwróć teraz swoją wypowiedź tak, aby odnosiła się do ciebie!


 
Przeznacz dużo czasu na dokładne zbadanie wszystkich nowych informacji, które uzyskałeś, stosując powyższy proces. Pamiętaj, że chcesz zmniejszyć swój stres. Uświadom sobie, iż każda idea, przekonanie, założenie lub nastawienie, które powoduje twój stres, boleśnie odbija się na całej twojej istocie. Pozbądź się ich, jeśli nie masz z nich żadnych korzyści. Ostatecznie przecież właśnie o to chodzi, jeżeli jesteś swoim najlepszym przyjacielem - o wybieranie myśli i przekonań, które są dla ciebie dobre i najlepiej służą tobie oraz otoczeniu.
Jeśli naprawdę zrozumiesz ten fakt (że np., nie ma sensu złościć się na matkę, obojętnie jakie masz ku temu powody, ponieważ ta złość rujnuje twoje własne zdrowie i szczęście), wtedy twoja decyzja stanie się oczywista. Porzuć przekonanie, iż twoja matka powinna być inna niż jest. Ofiaruj jej i sobie tę wolność. Akceptuj rzeczywistość znajdującą się przed twymi oczami taką, jaka jest. Dopiero wtedy, i tylko wtedy, możesz spowodować, aby zaczęła poruszać się w korzystnym dla ciebie kierunku.
Kluczowe słowa służące szybkiemu usuwaniu negatywnych ocen i nastawień to:
akceptacja... przebaczenie... harmonia... wiara... dobro... zdrowie!

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna