Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

wtorek, 7 grudnia 2010

Nie pielęgnuj w sercu poczucia winy!
W wielu książkach o polepszaniu stanu zdrowia mówi się, że każdy sam odpowiedzialny jest za swoje problemy zdrowotne. Za pośrednictwem takich wypowiedzi przekazuje się czytelnikom poczucie winy, ponieważ zaczynają wtedy wierzyć, iż sami spowodowali swoje choroby. Dużo książek New Age rozpowszechnia mniemanie, iż tylko wtedy możemy być całkowicie zdrowi, jeżeli będziemy pełni miłości. Tak więc czujemy się źle, ponieważ nie jesteśmy przepełnieni miłością i nie możemy od razu polepszyć stanu zdrowia.
W niniejszej publikacji podkreślam, że sami stwarzamy nasz świat i zdrowie jako jego część. Jednak mimo to możemy przejąć odpowiedzialność za naszą obecną sytuację bez obwiniania się za nasze poprzednie zachowanie, które doprowadziło do problemów ze
zdrowiem. Tak jak przebaczamy innym to, co uczynili w przeszłości, powinniśmy przebaczyć także sobie samym. Ostatnią rzeczą, której potrzebujemy w życiu, jest poczucie winy.
Zdrowie jest naprawdę wielkim polem pełnym tajemnic i to samo dotyczy powodów chorób. Bezsensownie jest twierdzić, że myśli powodują wszystkie choroby, ponieważ krowa, która choruje na raka oka, nie doprowadziła do tego stanu za pośrednictwem swoich myśli.
Istnieje wiele powodów chorób i wiele sposobów na ich przezwyciężenie. Droga huny polega na robieniu tego, co skutkuje, i dokładnie to chcemy zaprezentować ci w tym poście.
Często choroba jest również błogosławieństwem, ponieważ stan fizyczny zmusza nas do zatrzymania się, przemyślenia sytuacji i zmiany orientacji, w związku z czym wychodzimy z choroby jako inni ludzie z nowym nastawieniem do życia. Zamiast negatywnie oceniać chorobę, powinniśmy raczej widzieć w niej nauczyciela, który prowadzi nas do nowych poznań - i świadomie powrócić do zdrowia.
Po tym wstępie zajmiemy się teraz pytaniem, w jaki sposób możemy zmniejszyć powody powstawania naprężeń, które tak naprawdę powodują większość chorób.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna