Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

środa, 20 października 2010

Podstawa twoich przekonań


Jeśli chcesz aktywnie przyczynić się do urzeczywistnienia swoich potrzeb serca, stań twarzą w twarz ze swymi wewnętrznymi przekonaniami odnośnie tego, na co zasługujesz, a na co nie, co jest możliwe, i jakie dobre, złe albo straszne rzeczy mogą cię przy tym spotkać... i tak dalej, i tak dalej.
Huna mówi, że większość naszych poglądów na życie uzależniona jest od kultury, w której wyrośliśmy. Ograniczają one naszą siłę wyrazu i potencjał.
Dlatego też, jeżeli chcemy osiągnąć najwyższe cele, powinniśmy jeszcze raz ocenić i zaktualizować nasze wewnętrzne nastawienia i przekonania.
Typowym przykładem tego, w jaki sposób negatywne przekonania mogą bezpośrednio zakłócić sukces w interesach, może być przypadek Johna z klientem, który niedawno go odwiedził, ponieważ chciał założyć nową firmę. Rick miał wspaniały pomysł dotyczący innowacji w branży turystycznej. Dysponuje on odpowiednim doświadczeniem zawodowym oraz potrzebnym kapitałem inwestycyjnym. Żona wspierała go przy przedsięwzięciu i nawet burmistrz miasta, w którym mieszkał, dodawał mu osobiście odwagi do otworzenia firmy. Nic nie stało Rickowi na drodze, by mógł osiągnąć sukces - poza jego własnym sposobem myślenia. Poprosił nas o pomoc, ponieważ miał wrażenie, iż brakowało mu wewnętrznej mocy lub siły woli do zrealizowania zawodowych planów.


John zapytał Ricka: - Co wewnętrznie odczuwasz, gdy myślisz o nowych planach?
- No tak, wewnętrznie nie jestem pewien, co do pomyślnego przeprowadzenia moich zamierzeń - odpowiedział. Następnie nabrał głęboko powietrza i przez chwilę zastanowiał się.
- No, nie wiem, wyobrażam sobie, że nikt nie przyjdzie do mojego sklepu. Godzinami będę stał za ladą i nikt nie przyjdzie, żeby coś kupić z oferowanych przeze mnie towarów.
- w porządku, Rick, przyjrzyj się dokładniej całej sprawie. Czy jesteś naprawdę pewien, że te mroczne wyobrażenia się spełnią? - powiedział John.
Rick odparł po chwili milczenia: - Nie, sądzę, że nie można z góry dokładnie przewidzieć, co się zdarzy. Tylko gdzieś w głębi boję się, że nikt nie będzie chciał kupić tego, co znajdzie się w moim sklepie.
John powiedział na to: - Masz więc wewnętrzne przekonanie, że interes nie powiedzie się.
Jest to przekonanie, którego z pewnością mocno się trzymasz, pomimo iż nie musi mieć ono wiele wspólnego z rzeczywistością.
Rick stwierdził: - Obawiam się jednak, że może mieć coś wspólnego.
- w porządku. Odpręż się teraz i zwróć uwagę na swój wdech i wydech. Uspokój swoje myśli i otwórz się na każdą duchową informację, która pojawi się we wnętrzu. Jak teraz widzisz swoje przekonania, że nikt nie przyjdzie, aby coś kupić? Co zyskasz na trzymaniu się tego przekonania? Co wygrasz dzięki temu?
- Co za to otrzymam? - zapytał Rick i przez chwilę zwracał się ku swojemu wnętrzu. - To jest raczej oczywiste: otrzymam drżenie, będę nerwowy i słaby, nie będę mógł jasno myśleć; to otrzymam za moje przekonania.
John łagodnie kontynuował swoje rozumowanie: - a więc dobrze, przyjrzyjmy się jeszcze dokładniej całej sprawie. Powiedz, jakim człowiekiem byłbyś bez tego przekonania?
Rick przez chwilę zwlekał z odpowiedzią: - o rany, nie bałbym się już, czułbym się lekko, miałbym więcej zaufania do siebie. Robiłbym po prostu to, co zamierzam.
- Sam to sobie uświadom. Własne negatywne przekonanie, czy też rzeczywistość przeszkadza ci w działaniu i osiągnięciu sukcesu?
Rick ponownie zastanowił się: - Wstyd się przyznać, ale chyba masz rację, to prawda.
Sam wmawiam sobie, że móje przedsięwięcie skończy się porażką, i dlatego prawdopodobnie tak będzie.
- Co teraz odczuwasz? - zapytał John.
- Czuję się już lepiej, dlatego że w ten sposób mówimy o moich planach. Jakoś jestem tak zaprogramowany, iż sądzę, że ludzie podejmujący ryzyko muszą ponieść porażkę i cierpią.
Jednak są to jedynie moje myśli, czy mam rację? Przecież ludzie ciągle podejmują ryzyko i odnoszą sukcesy. Gdy wyobrażę sobie, że nie mam tego negatywnego nastawienia, wtedy od razu czuję się o wiele silniejszy.
- Właśnie, jeżeli stwierdzimy, iż jakieś wyobrażenie nie jest dla nas dobre i szkodzi nam, wtedy po prostu możemy pozbyć się tego przekonania - John dodał odwagi swojemu klientowi.
Rick oparł się o krzesło i uśmiechnął się po raz pierwszy od czasu, gdy przyszedł do Johna. Dosyć szybko zrozumiał coś ważnego odnośnie swoich wewnętrznych funkcji, a mianowicie to, iż myśli nie są niezmienne. W rzeczywistości szybko się zmieniają.
Instynktownie wiem, że lepiej zdecydować się na rzeczywistość niż na iluzje.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna