Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 17 października 2010

Piąty krok - Działanie w celu manifestacji (hana)


Wielu ludzi myśli, że wystarczy wykonać wszystkie opisane wcześniej kroki i siedząc czekać, aż ktoś zaserwuje im na srebrnej tacy ich urzeczywistnione sny. Oczywiście, w ten sposób to nie funkcjonuje. Jeśli z oddaniem prosimy o coś, a jednocześnie nawet nie ruszymy palcem, aby skierować nasze życie ku urzeczywistnieniu celu, wtedy uniwersum szybko zapomni nasze modlitwy.
Jeżeli chcemy naszymi zamiarami zrobić wrażenie na Ku, to najlepiej przez działanie zgodne z naszym zamiarem. Jeśli chcesz być pisarzem, to pisz! Stwierdzenie to dotyczy bez wątpienia wszystkiego, co chemy urzeczywistnić. Jeśli chcesz być miłym człowiekiem, wtedy pomyśl, co mógłbyś zrobić dla innych. Jeżeli chcesz zarobić więcej pieniędzy, wyjdź w świat i reaguj na nowe okazje.
Powyższe stwierdzenia doprowadzają nas do kolejnego hawajskiego kluczowego słowa, do ho'ohana, co oznacza: działać, praktykować, angażować się, robić, rozwijać, produkować, stwarzać.
Działanie na poziomie materialnym, ochocza praca w jakimś celu to najpewniejsze sposoby na doprowadzenie do rezonansu głębokich poziomów świadomości z naszymi zamiarami.


Ceremonia haipule z dwoma oddechami


Jedna z najmocniejszych form ceremonii haipule to rytm dwóch oddechów, który możesz zaraz wypróbować. Gwarantujemy ci, iż odbierzesz go jako bardzo cenną praktykę dnia powszedniego. W następnych postach zajmiemy się wyjaśnieniem, w jaki sposób możemy tę podstawową praktykę, lub jej modyfikacje, zastosować w prawie każdej sytuacji, na którą chcemy pozytywnie wpłynąć.
Dobrym przykładem jest zdarzenie dziejące się właśnie, gdy piszemy te strony. Pewna nasza przyjaciółka mieszkająca kilka mil dalej chce urodzić swoje dziecko w domu i od siedmiu lub ośmiu godzin ma bóle. Słyszeliśmy, jak przed chwilą karetka pogotowia przejechała koło nas i pojechała w kierunku jej domu. Chcielibyśmy jej pomóc, ale jak?
Możemy zacząć ceremonię haipule z dwoma oddechami i wypromieniować całą serdeczną, uzdrawiającą energię, którą potrafimy skanalizować, przez nasze dusze i ciała:
Przy wdechu mówimy: pobieram.
Przy wydechu: gromadzę.
Przy wdechu mówimy: zamierzam.
Przy wydechu: wysyłam.
Koncentrujemy się. na dobrym samopoczuciu naszej przyjaciółki i jej dziecka, co jest naszym zamiarem, i powtarzamy tę podstawową modlitwę, w formie dwóch oddechów.
Wytwarza to silny prąd many, który staje się coraz bardziej intensywny w czasie modlitwy.
Każde z czterech powższych słów haipule ma nadzwyczajną siłę! Pobieram skierowuje całą naszą uwagą w czasie wdechu na przyjęcie każdej wyższej pomocy z uniwersum.
Gromadzę - kieruje całą naszą uwagę podczas wydechu na całościowe postrzeganie naszego ciała, przy czym energia ta przenika każdą naszą komórkę i duszę.
Zamierzam - skierowuje całą naszą uwagę w czasie wdechu na spontaniczne życzenie lub w kierunku wybranym dla energii many przez nasze Wyższe Ja.
Wysyłam - podczas wydechu daje naszemu całemu jestestwu celowe polecenie przesłania energii czułego i serdecznego zamiaru tam, gdzie najbardziej będzie potrzebna.
Polecamy ci, abyś w ciągu następnych dni często praktykował to proste, lecz bardzo skuteczne ćwiczenie, abyś dzięki temu przyzwyczaił się do systematycznego przeprowadzania go, np. podczas jazdy samochodem, w kolejce po coś, w pracy, przy
zmywaniu naczyń, w czasie jazdy rowerem i oczywiście w poszerzonej formie podczas medytacji przed zaśnięciem.
Rytm jest pierwotną zasadą uniwersum. Bierzemy w nim udział każdym oddechem.
Ceremonia haipule z dwoma oddechami umożliwia nam bezpośrednie branie udziału w wyższej manifestacji przy powstawaniu rzeczywistości. Nie istnieje nic, co mogłoby ci w tym przeszkodzić: zacznij robić to teraz!

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna