Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 26 września 2010

Pierwsza tajemnica Mana'o - siła jednoznacznego zamiaru


Różnie można to nazywać: siła woli, osobisty zamiar, wymaganie, decyzja lub po hawajsku mana'o. Nasza zdolność wyobrażenia sobie tego, co ma być zrobione i kierowanie wewnętrznej energii na odpowiednie działanie, są istotne dla osiągania sukcesu, a nawet przeżycia w tym świecie. Na tej zdolności oparta jest cała moc technik huny służących manifestacji i spełnieniu.
Z badań przeprowadzonych w Princeton wiemy, iż główną zmienną w tych eksperymentach był zamiar badanych osób. Jednak ludzie biorący udział w eksperymentach nie byli wykształconymi kahunami, którzy nauczyli się celowego wykorzystywania swojego zamiaru. Wręcz przeciwnie. Byli to przeciętni ludzie wzięci z ulicy, przeważnie studenci, którzy chcieli zarobić kilka dodatkowych dolarów przez wzięcie udziału w jakimś dziwnym eksperymencie. Nie mieli oni najmniejszego pojęcia o technikach, za pomocą których można celowo wzmocnić siłę swojego zamiaru. Na przykład ludzie posiadający medytacyjne doświadczenie nie mogli brać udziału w eksperymencie.
Wyobraź sobie, jakie osiągnięto by rezultaty, gdyby w owych doświadczeniach wzięły udział osoby wykształcone w manifestacyjnych technikach huny. Badani ludzie prawdopodobnie nigdy nie wierzyli w swoje własne siły manifestacji. Dlatego też można przypuszczać, że ich statystyczne wyniki leżały poniżej poziomu osiągalnego przez dobrze wykształconych ludzi, którzy nie tylko wierzą w panowanie ducha nad materią, lecz świadomie rozwinęli siły służące celowej manifestacji ich zamiarów.
W tym miejscu powinniśmy się na chwilę zatrzymać, abyś mógł zastanowić się nad własnymi nastawieniami i przekonaniami dotyczącymi twoich sił manifestacji. Poniżej znajdują się trzy pytania, które pomogą ci w sprecyzowaniu własnych przekonań na ten temat:


1. Czy wierzysz, że ludzie posiadają moc wpływania na świat zewnętrzny bezpośrednio, używając jedynie siły własnej świadomości?
Zrób sobie teraz krótką przerwę, wykonaj kilka głębokich oddechów, jeśli chcesz, zamknij oczy i pozwól wewnętrznemu duchowi szczerze zastanowić się nad tym pytaniem.


2. Czy wierzysz, że posiadasz moc świadomości, która potrzebna jest do wypromieniowania twoich zamiarów w świat zewnętrzny i spowodowania w nim odpowiednich zmian? Odetchnij głęboko i nie próbuj w jakikolwiek sposób wpływać na
odpowiedź. Zamiast tego koncentruj się na oddechu i zwracaj uwagę na myśli pojawiające się w twojej świadomości bez oceniania ich.


3. Czy wierzysz, że możesz nauczyć się wzmacniania siły myśli, aby wysłać w świat swoje zamiary i otrzymać odpowiednie odpowiedzi?
Ponownie odpręż się, poczekaj chwilę i spójrz do swojego wnętrza (można przy tym zamknąć oczy). Dowiedz się, w co teraz wierzysz.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna