Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

niedziela, 10 października 2010

Oddechowa mana - Przyrost energii pikopiko


Piko jest podstawowym polinezyjskim wyrażeniem oznaczającym centrum siły. Zanim misjonarze przybyli na Hawaje, w tradycji kahunów znano trzy podstawowe centra siły w energetycznym ciele Ku. Energia ki najskuteczniej przepływa przez punkt znajdujący się na szczycie czaszki (piko po'o) i jest gromadzona w rejonie leżącym poniżej pępka (piko waena). Trzecie centrum to centrum seksualne (lub piko am'i).
Pierwotna technika huny służąca podnoszeniu poziomu energii została bardzo trafnie nazwana pikopiko. Oznacza to, że na zmianę koncentrujemy się na tych dwóch podstawowych centrach energetycznych ciała.
Oddech pikopiko służy podwójnemu celowi: po pierwsze pogłębiamy nasz oddech oraz postrzeganie naszego poszerzonego ciała energetycznego; po drugie, znacznie podnosimy poziom many za pomocą jasnego koncentrowania świadomego umysłu na określonych
rejonach ciała.


Ćwiczenie pikopiko
Usiądź ze skrzyżowanymi nogami lub na krześle. Uświadom sobie swój oddech, bicie serca i całą fizyczną egzystencję...
Wdychając powoli i świadomie powietrze przez nos, skoncentruj swoją uwagę na szczycie głowy (piko po'o) i pobieraj energię ki z ogólnego pola aka, które cię otacza, i gromadź ją w swoim osobistym systemie energetycznym (ku).
Podczas świadomego wykonywania wydechu przez nos przesuń swoją świadomość na dół, do centrum leżącego poniżej pępka (piko waena) i zmagazynuj energię ki głęboko we wnętrzu tego rejonu ciała Ku.
Kontynuuj ten sposób oddychania, przy czym podczas wdechu koncentruj uwagę na szczycie głowy, natomiast w czasie wydechu na punkcie położonym poniżej pępka. Jeżeli chcesz, przy każdym wydechu możesz powtarzać następujące zdanie: „Gromadzę dodatkową manę”.
Szybko zauważysz, że jest to bardzo przyjemne doświadczenie! Kluczem do sukcesu jest świadomość całego swojego ciała w danej chwili, podczas całego ćwiczenia oddechowego.
Jeśli stracisz tę świadomość, powinieneś powrócić do początku i zacząć od pierwszego kroku, przywrócić integrację Ku i Lono, po czym ponownie przejść do pikopiko.
Na początku wielu może z niedowierzaniem przyjmie myśl, iż gdzieś na zewnątrz istnieje niewidzialna energia, z którą można nawiązać kontakt i sprowadzić do swojego ciała. Nie musisz od razu akceptować wszystkiego, o czym czytasz w tej publikacji. Pamiętaj, iż wiedza huny jest nadzwyczaj pragmatyczna - twoją rzeczywistością jest to, co naprawdę odczuwasz i co możesz odebrać za pomocą swoich zmysłów i świadomości.
Polecamy ci jedynie duchową otwartość, gdy eksperymentujesz z przedstawionymi w tej publikacji praktykami i przeżywasz to, co wtedy się dzieje, co odczuwasz, jako coś prawdziwego. Bądź spokojny, sceptyczny, lecz pozostań otwarty na odkrywanie nowych
światów, o których może do tej pory nie miałeś pojęcia.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna