Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

środa, 13 października 2010

Trzeci krok - Konkretny zamiar (mana'o)


Przynajmniej ogólnie rozumiesz teraz, czym jest mana. W następnym kroku dokładniej przyjrzymy się, jak Polinezyjczycy włączyli wyrażenie oznaczające energię do takich znaczeń jak: zamiar, cel, myśl, idea, plan, uzewnętrznienie. Używają oni słowa mana'o, jeśli jednocześnie chcą wyrazić zamiar i myśl. Dzięki temu widać, że nie można oddzielić naszych myśli od energii, która je manifestuje!
Często mówi się, że już na początku ceremonii haipule należy wyrazić swój zamiar.
Jednak poza wszystkimi duchowymi punktami odniesienia do sformułowania życzenia lub osobistej potrzeby używamy naszego zwyczajnego myślenia. Z naszego punktu widzenia może to być wielki błąd, ponieważ znajdujemy się wtedy w sytuacji, gdy umysł Lono panuje nad Ku. Dlatego też uważamy, iż należy zaczynać haipule w otwarty sposób i pozwolić ceremonii, aby pomogła nam zdecydować w duchowej przejrzystości, co chcielibyśmy zmienić w swoim życiu. Pikopiko przenosi naszą świadomość w bardzo wrażliwy stan.
Nadszedł teraz właściwy moment, abyś skoncentrował się na wyrażeniu swego zamiaru, abyś był pewien, iż odpowiada on sednu twojej istoty. Tylko wtedy możesz osiągnąć pełną uwagę, koncentrację i kooperację energetycznego ciała Ku, którego zadanie polega na sterowaniu energią many.
Przyjmij na przykład, że jesteś sfrustrowany, ponieważ masz problemy finansowe. Nie wystarcza ci pieniędzy, ciągle znajdujesz się pod finansowym naciskiem i pomimo wszelkich starań nie możesz przebić się w interesie, czego tak bardzo sobie życzysz. Gdy przeprowadzisz dwa pierwsze kroki ceremonii haipule (zaklinanie Wyższego Ja i podnoszenie poziomu energii) i dojdziesz do punktu, w którym otworzysz się, aby uzyskać przejrzysty wgląd w to, czego naprawdę potrzebujesz, wtedy może będziesz już dysponował pewnymi afirmacjami, które wydadzą ci się odpowiednie jako deklaracje zamiaru do ceremonii haipule.


Twój zamiar mógłby być sformułowany następująco: Chcę zarobić tak dużo pieniędzy, abym już nigdy nie miał kłopotów finansowych; lub: Chcę poznać tajemnicę szybkiego zdobycia pieniędzy; albo: Chcę czerpać z niezmierzonego źródła przepychu, które mi się należy, i bez wysiłku otrzymać to, czego sobie życzę.


Oczywiście, są to stwierdzenia umysłu Lono, który wyraża swoje materialne życzenia.
Mogą być one zgodne z twoim duchowym i materialnym przeznaczeniem na tej planecie albo nie. Dopiero przy trzecim kroku (wytłumaczenie specyficznego zamiaru) prosisz Wyższe Ja Akua o przekazanie dodatkowych informacji na temat twojego położenia. Pomogą ci one w zrozumieniu twego zamiaru z punktu widzenia nadrzędnych celów, dzięki czemu wszechświat będzie miał więcej możliwości przyjścia z pomocą. Podczas trzeciego kroku możesz np. zrozumieć głębszą przyczynę twoich chronicznych problemów finansowych. Jeśli uspokoisz swój nieustanny wewnętrzny monolog odnośnie własnych problemów finansowych i posłuchasz swojego wewnętrznego Ja, wtedy zostaniesz zasypany pomysłami, przed którymi do tej pory być może się broniłeś.
Trzeci krok sam w sobie ma nieocenione znaczenie, ponieważ otwiera nasze całkowite postrzeganie i naszą nadrzędną świadomość Akua na intuicyjne poznania. Akua lani zna naszą sytuację nie tylko z perspektywy Lono, lecz z dużo szerszego punktu widzenia.
Tylko w ramach tej poszerzonej świadomości, w obrębie której łączysz osobisty rozum z nieograniczonym Akua lani, możesz uzyskać informacje, które wyprowadzą cię poza granice przekonań Lono i przedstawią rzeczywiście funkcjonujący plan działania (mana 'o). W ten sposób używasz swojej wyższej wyobraźni, aby stworzyć wizję, która w pełni odpowiada twojemu życiowemu celowi.
W dalszych postach będziemy systematycznie poszerzali twoją umiejętność szybkiego i skutecznego przenoszenia się w stan poszerzonej świadomości i poznania. Jednak w tej chwili najpierw nauczysz się podstawowego trzeciego kroku praktyki mana 'o. Również ten proces świadomie uprościłem i zredukowałem do samego sedna, abyś dzięki temu mógł szybko przyswoić go sobie i zastosować w praktyce.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna