Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

piątek, 29 października 2010

Pieniądze i uwolnienie się od negatywnych przekonań


Jeśli masz w zasięgu ręki papier i ołówek, właśnie teraz jest odpowiednia chwila do zapisania twego negatywnego przekonania dotyczącego pieniędzy, które prawdopodobnie do tej pory ograniczało cię w życiu.
Może przyjdzie ci do głowy kilka zdań. Jako pierwsze zapisz spostrzeżenie, które najbardziej cię nurtuje. Jakieś zawsze będzie znajdowało się na pierwszym planie, jeżeli będziesz myślał o pieniądzach. Podczas decydowania się na zapisanie odpowiedniego przekonania, oddychaj świadomie, dostrój cały organizm do teraźniejszej chwili i otwórz się na inspiracje, które chce przekazać ci Wyższe Ja...


Negatywne stwierdzenie dotyczące pieniędzy
Myśli o pieniądzach ............................ (denerwująmnie, martwią, zasmucają, pozbawiają nadziei), ponieważ .....................................................


Jesteś teraz przygotowany na cztery kroki uwolnienia się. Na początku zajmij się drugą częścią zdania, która zaczyna się od ponieważ, i zadaj sobie odpowiednie pytanie.
Proces uwalniania demonstrujemy tutaj na przykładzie stwierdzenia, które zapisuje wielu ludzi: Myśli o pieniądzach martwią mnie, ponieważ nigdy nie mam ich dosyć..


1.Czy stwierdzenie: nigdy nie mam dosyć pieniędzy rzeczywiście jest prawdziwe?
Wciąż myślimy, że nie mamy dosyć pieniędzy, i ciągle martwimy się, że chodzi przy tym o być albo nie być. Tak naprawdę jednak większość ludzi posiada dosyć pieniędzy, aby przetrwać. Czy mamy więc prawdziwy powód do tego chronicznego zmartwienia?
Jeżeli spojrzymy wstecz na nasze życie, wtedy spostrzeżemy, że tak naprawdę zawsze mieliśmy dostateczną ilość pieniędzy na zaspokojenie fizycznych potrzeb.
Dlaczego więc ciągle nam się zdaje, że przy temacie pieniądze chodzi o kwestię przeżycia? Zachodzące tutaj procesy są pewną formą psychologicznej regresji.
Nieświadomie przesyłamy dawne dziecięce obawy (które bez wątpienia przejęliśmy od naszych rodziców, jeśli oni sami byli chorzy z powodu troski o dostateczną ilość pieniędzy) do naszego dorosłego bytu, w którym absolutnie nie chodzi o sprawę fizycznego przetrwania. Obawiamy się o egzystencję, wracają lęki, które mieliśmy w dzieciństwie. Nie mogliśmy wtedy jasno rozpoznać rzeczywistości. Ale tak naprawdę wyobrażenie, że nie dysponujemy dostateczną ilością pieniędzy, jest jedynie błędnym przekonaniem. Jednak jeżeli świadomie lub nieświadomie trzymamy się tego przekonania, wtedy powodujemy może więcej cierpienia (strach, troski, panika itd.), aniżeli za pośrednictwem innego przekonania, ponieważ przekazywane jest ono z pokolenia na pokolenie.
W ten sposób dzieci przejmują od rodziców strach przed nieposiadaniem dostatecznej ilości pieniędzy.


2. Jaką masz korzyść z wierzenia w przekonanie, że zawsze masz za mało pieniędzy?
Jeśli ciągle mówimy sobie: Nigdy nie mam dosyć pieniędzy, wtedy bez wątpienia wprowadzamy do ciała i duszy straszne uczucia. W ten sposób nabawiamy się kłopotów żołądkowych i bólu głowy, nasze nerwy są nadwyrężone a myśli reagują zamieszaniem i paniką, ponieważ stwarzamy sobie świat opanowany przez niezgodne z prawdą uczucie śmiertelnego zagrożenia, które przychodzi wraz z wyobrażeniem nieposiadania wystarczającej ilości pieniędzy.
Martwienie się o pieniądze nic nam nie daje. Zapytaj o to ludzi, którzy splajtowali. To również nie jest koniec świata, lecz tylko zamknięcie pewnego rozdziału w wielkiej księdze życia. Najgorszą rzeczą w bankructwie nie jest ono samo, ale wszystkie uczucia, które wywoływane są przez negatywne nastawienie do bankructwa. Także tutaj przyczyną martwienia się o pieniądze nie jest rzeczywistość, lecz nasze przekonania i wyobrażenia.


3.Kim byłbyś bez negatywnego przekonania, że masz za mało pieniędzy?
To jest oczywiste. Od razu uwolniłbyś się od najgorszych trosk i obaw. Od razu zacząłbyś wysyłać na zewnątrz bardziej pozytywne wyobrażenia o świecie, które działałyby na twoją korzyść i z pewnością pomogłyby ci w zdobyciu większej ilości pieniędzy!
Prawdopodobnie zrozumiałbyś już dobrze istotę sprawy: Nasze przekonania odnośnie pieniędzy powodują cierpienia, a nie pieniądze same w sobie. Jak podkreśla to Deepak Chopra, pieniądze są jedynie kawałkiem papieru lub wydrukiem komputerowym. Pieniądze same w sobie nie mają żadnej mocy. W rzeczywistości pieniądz jest symbolem energii życiowej, którą wymieniamy oraz energii życiowej, która jest do naszej dyspozycji jako wynagrodzenie za służbę dla uniwersum - mówi Deepak Chopra. Pieniądz jest środkiem wymiany, który reprezentuje dobra materialne i wykonaną pracę. I to jest wszystko. Pieniądze nie mają więcej mocy, niż ta, jaką się im nadaje.
W tym momencie procesu uwalniania możesz poznać prawdę i powiedzieć sobie: Nie chcę dłużej trzymać się przekonania, iż nie mam dostatecznej ilości pieniędzy. Zawsze mam dosyć pieniędzy, aby przeżyć, i jest mi przykro, jeżeli martwię się, gdy moje życie nie znajduje się w niebezpieczeństwie naprawdę.
Jeśli twój rozum Lono widzi światło i wyraża się w ten jasny i umotywowany sposób, wtedy podświadome Ku (które trzyma się przyzwyczajeń) słyszy to przesłanie i zaczyna budować nowe przekonanie, nowe stwierdzenie, które może wyświadczyć ci wspaniałe przysługi.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna