Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

poniedziałek, 25 października 2010

Siedem pozytywnych podstawowych zasad huny


Masz już pewne wyobrażenie, w jaki sposób w następnych postach będziemy usuwali negatywne przekonania, które mogą przeszkadzać ci w manifestowaniu tego, co chciałbyś osiągnąć w swoim życiu. W tym momencie nasuwa się pytanie: Jeśli nasze przekonania
rzeczywiście oddzielają nas od rzeczywistości i powodują wiele cierpień na tej planecie, dlaczego więc nie uwolnimy się od wszystkich przekonań? Czy jednak moglibyśmy żyć, nie wierząc w nic? Od zarania dziejów ludzkości filozofowie dyskutują nad tym, czy możemy porzucić nabyte w przeszłości przekonania i żyć w całkowicie pozbawionej upływu czasu chwili obecnej. Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych przekonań! Wiele naszych przekonań, nastawień i sądów, które wysyłamy w świat wewnętrzny, przeszkadza nam w pełnym cieszeniu się życiem. Dlatego też definitywnie powinniśmy usunąć jedno po drugim, aż uwolnimy się od nich wszystkich. Jeśli nie są nam przydatne, wyrzućmy je!
Z punktu widzenia huny istnieją pewne przekonania, które przynoszą nam wiele korzyści. Dają nam one ogromne możliwości poszerzenia naszej zdolności postrzegania dzięki temu, iż kierują naszą uwagę bezpośrednio na bezgraniczną rzeczywistość materialnego i duchowego universum oraz poza te wymiary.
Teraz chcę się zająć siedmioma podstawowymi zasadami huny, które przystosowałem do czasów, w których żyjemy. W czasie procesu haipule zasady te będą wspierały nas przy manifestowaniu tego, co jest rzeczywiście dla nas dobre. Reguły te powinniśmy jednak traktować jako narzędzia, które pomagają nam na drodze haipule.
Najlepiej byłoby, gdybyśmy w określonym punkcie ceremonii, wtedy gdy stapiamy się z najwyższą świadomością lub wielkim duchem, przynajmniej na chwilę pozbyli się wszystkich przekonań. Pomijając krótkie chwile transcendencji, skłaniamy się jednak do
postępowania za przekonaniami, które wydają się nam podstawą wytłumaczenia istoty życia na poziomie myślowym. Podstawowe przekonania są tym, co wysyłamy w świat zewnętrzny, i decydują o efektywności naszych zamiarów oraz ceremonii haipule.
Serge Kahili King stworzył prawdopodobnie najlepsze zestawienie zasad huny , a ja przedstawię je w następnych postach. Istnieją oczywiście jeszcze inne listy zasad huny, jednak nie chcę w tym miejscu przedstawiać wszystkich polinezyjskich tradycji rodzinnych. Poniższe reguły to uogólnienie przekonań występujących w całym świecie huny.
Różnica między zasadą a przekonaniem polega na tym, iż zasada jest abstrakcyjnym, logicznym i filozoficznym stwierdzeniem, natomiast przekonanie to stwierdzenie, które jest głęboko zakorzenione w naszym osobistym poczuciu życia. Podczas czytania listy powinieneś zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu zgadzasz się z poszczególnymi stwierdzeniami, ewentualnie: w jakim stopniu dana reguła jest odzwierciedleniem twoich zasad, nad którymisię zastanawiasz, czy możesz włączyć je do własnego obrazu świata.


Zasada pierwsza


Świat jest tym, za co go uważasz.
Nasze myśli i nastawienia aktywnie określają nasze doświadczenia. Jeżeli chcemy zmienić nasze życie, wtedy powinniśmy zmienić nasze przekonania i toki myślowe.


Zasada druga


Nie istnieją żadne granice.
Wszystko, co potrafimy sobie wyobrazić, jest możliwe. Jedyne ograniczenia w naszym życiu to te, które sami sobie stwarzamy.


Zasada trzecia


Energia podąża za uwagą.
Użyczamy energii temu, na czym się koncentrujemy, i w ten sposób, na podstawie naszych przyzwyczajeń myślowych, określamy nasz los. Aby zmienić nasze życie, powinniśmy skierować uwagę w inną stronę.


Zasada czwarta


Teraz jest moment siły.
Na poziomie materialnym wszystko dzieje się w obecnej chwili. Jeżeli chcemy manifestować nasze marzenia, wtedy powinniśmy koncentrować się na chwili obecnej.


Zasada piąta


Kochać to być szczęśliwym z samym sobą.
Abyśmy mogli głęboko kochać innych w sensie aloha, wtedy najpierw powinniśmy nauczyć się pozostawania w harmonii i szczęściu z naszym własnym wewnętrznym ja.


Zasada szósta


Cała moc pochodzi z wnętrza.
W celu pozyskania większej ilości siły powinniśmy najpierw nauczyć się otwierania naszej świadomości na obecność ducha w najgłębszym rejonie naszego jestestwa.


Zasada siódma


Skuteczność jest miarą prawdziwości.
Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie naszych celów. Zawsze chodzi jednak o to, czy dana metoda zdziała coś dla nas samych i innych.


Siedem zasad lub przekonań huny w odniesieniu do uniwersum, w którym żyjemy, to założenia posiadające wielką moc. Ponieważ opierają się na głębokiej szamańskiej wiedzy o świecie, większość ludzi ponownie spontanicznie odkrywa w nich własne duchowe doświadczenia. Z drugiej strony, w naszym współczesnym, naukowym świecie prawie wcale nie nauczyliśmy się patrzenia na rzeczywistość pod tym kątem. Od pradawnych czasów jedynie mistycy i szamani spoglądali na świat w ten sposób. Obecnie od pewnego czasu naukowcy potwierdzają te założenia. Przyjrzymy się dokładniej wszystkim założeniom, aby rozpoznać bezpośrednie odniesienie do życia i umiejętności, które manifestują nasze własne życzenia.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna