Nadejdzie czas , kiedy choroba jako efekt opacznych myśli będzie hańbą

Oldi Tube

sobota, 30 października 2010

Stwórz własne przekonanie dotyczące pieniędzy


Jeżeli jesteś już gotowy, wtedy możesz zastosować ten podstawowy proces uwalniania się w stosunku do własnego negatywnego nastawienia do pieniędzy, które wcześniej zapisałeś. Sprawdź, czy twoje podstawowe założenia co do pieniądza naprawdę są poprawne - a może są tylko jeszcze jedną iluzją, którą przez lata wysyłałeś w świat.


Przestaw teraz stwierdzenie tak, abyś sam przejmował odpowiedzialność:
Pieniądze martwią mnie... - Ja martwię się... Które stwierdzenie bardziej zbliżone jest do rzeczywistości: Czy pieniądze mogą nas martwić, czy też sami się martwimy?
Prawdopodobnie nie trzeba dłużej dyskutować nad tą kwestią, ponieważ sprawa jest jednoznaczna.
W celu uświadomienia sobie, w jakim stopniu obciążony jest twój stosunek do finansowego sukcesu, powinieneś w ten sam sposób sprawdzić i ocenić wszystkie stwierdzenia związane z tym tematem tak, jak zrobiliśmy to w przedstawionym poniżej przykładzie. Dopiero gdy dostrzeżesz różnicę między swoją obecną sytuacją finansową i obawami zaprogramowanymi w czasie dzieciństwa, wtedy bez problemu pozbędziesz się dawnych wzorców oraz oddasz się rzeczywistości duszą i rozumem.
Kala ujęła to następująco: Masz możliwość wyboru między dostrzeżeniem realizmu chwili lub obciążeniem jej wyobrażeniami odnoszącymi się do przeszłości lub przyszłości. Jeżeli znajdujesz się poza realnością chwili obecnej, wtedy przegapiasz prawdziwe życie.

Brak komentarzy:

Spirala hipnotyczna